Bivši Dinamovac zabio dva gola Gorici

Iskusni hrvatski nogometaš Šokota uvelike je pridonio velikoj pobjedi svoje Olimpije...

Tomo Šokota, 33-godišnji iskusni hrvatski nogometaš, bio je ključna figura utakmice 20. kola slovenske lige u kojoj je njegova Olimpija kao gost pobijedila Goricu 3:1.

U osam dosadašnjih prvenstvenih nastupa Šokota je postigao jedan pogodak, no u ovom je ogledu dva puta bio spretan i precizan.

Sve je počelo njegovim pogotkom u 23. minuti, no prednost gostiju je anulirana samo pet minuta kasnije (strijelac je bio Arcon).

Ljubljanska je momčad opet povela u 35. minuti kada je Radujko povećao na 2-1, a sve je zgotovio Šokota početkom drugog dijela (49. minuta) novim pogotkom, nakon čega se rezultat nije mijenjao do kraja.