Oštri Nijemci

'Danas je Super Mario super-slab, super-bezopasan...'

"Mario Mandžukić izgubio je osjećaj za gol", piše njemački dnevnik Bild o hrvatskom nogometnom reprezentativcu u redovima Bayerna...

Razlog kritičnog Bildovog teksta je Mandžukićeva golgeterska kriza koja traje točno 344 minute u Bundesligi, što je za napadača cijela vječnost.

Zabio je bivši napadač zagrebačkog Dinama posljednji put još u 12. kolu protiv Nürnberga, dakle bez gola je u posljednjih pet susreta. A sve je počelo tako savršeno za Bayernovo pojačanje pristiglo iz Wolfsburga. Zabio je devet golova u prvih 11 ligaških kola i izbio na čelo ljestvice najboljih strijelaca. Ali danas su ga prestigli Kießling (Leverkusen), Meier (Frankfurt), Lewandowski (Dortmund) i Ibišević (Stuttgart).

Po sjajnom startu karijere u Bayernu Mandžukića su prozvali "Super Mario".

''Rado bih da tako i ostane'', rekao je tada Mandžukić o svom nadimku.

"Danas je "Super Mario" super-slab, super-bezopasan, super-neučinkovit i super-ukočen. Od povratka pravog Super Marija, imena Mario Gomez, ništa ne uspijeva za Mandžukića", navodi novinar Bilda Kai Psotta, koji isto tako dodaje da hrvatski napadač nije pozdravio trenera Juppa Heynckesa prilikom rane zamjene (u 57. minuti) u 17. prvenstvenom kolu.

Podsjećamo, u njemu je Bayern u petak kod kuće remizirao 1-1 sa Borussijom Mönchengladbach. (TS)