Načeo ih omraženi lik

Bayern razbio Borussiju: Nakon izlaska Mandže - gaženje!

Aktualni prvak Njemačke i Europe, minhenski Bayern, protutnjao je Dortmundom u sklopu derbija 13. kola Bundeslige..

Iako je prvih 45 minuta završilo bez pogodaka, te je početni rezultat stajao na semaforu sve do 66. minute, Bayern je razbio Borussiju Dortmund s 3:0! Rezultat u konačnici nije realna slika onoga što se događalo na terenu, ali je Bayern definitivno zaslužio upisati tri boda. Imao je preko 60 posto posjeda lopte u svojim nogama, četiri udarca prema vratima suparnika više (9:5), te veći broj izglednih prilika koje je u konačnici realizirao.

Mreže su mirovale do spomenute 66. minute utakmice, kada je mrežu zatresao bivši miljenik, a danas najomraženiji igrač u Dortmundu – Mario Götze. Prizemnu mu je loptu u šesnaesterac, na nekih 13, 14 metara poslao Thomas Müller, a ovaj ju je vanjskim dijelom kopačke poslao u donji desni kut gola Romana Weidenfellera. Götze je, spomenimo, u igru ušao svega devet minuta ranije umjesto našeg Marija Mandžukića.

Nakon tog pogotka Borussia je i dalje solidno stajala na travnjaku, čak i imala nekoliko poluprilika, ali nije mogla savladati Manuela Neuera. U konstantnom pritisku prema vratima gostiju ostajalo je sve više rupa u obrani, a to je iskoristio Arjen Robben u 85. minuti. Bayern je osvojio loptu na svojoj polovici, a nakon toga je izvanrednu dugu loptu prema Nizozemcu poslao povratnik na travnjak Thiago Alcantara. Robben ju je vukao sve do suparničkog šesnaesterca, a onda maestralno prebacio Weidenfellera za 2-0. Konačnih je 3:0 postavio Müller dvije minute kasnije.

Ovom je pobjedom Bayern pobjegao na ogromnih sedam bodova prednosti ispred Borussije, dok drugoplasiranom Bayer Leverkusenu bježi četiri.

Bundesliga, 13. kolo:

Nürnberg - Wolfsburg 1:1 (Ginczek 72 / Arnold 39)

Augsburg - Hoffenheim 2:0 (Altintop 17, 23)

Braunschweig - Freiburg 0:1 (Fernandes 52)

Eintracht Frankfurt - Schalke 3:3 (Flum 56, Joselu 61, Joselu 68 / Flum 14-ag, Matip 18, Höwedes 86)

Hertha - Bayer Leverkusen 0:1 (Kieβling 29)

Borussia Dortmund - Bayern 0:3 (Götze 66, Robben 85, Müller 87)