Srušio svoj bivši klub

Akrobatski gol: Mandžo spektakularno zabio škaricama!

Wolfsburg je odolijevao naletima Bavaraca sve dok u 36. minuti nije zablistao Mandžukić.

Najvažniji se trenutak utakmice na Volkswagen Areni dogodio u 36. minuti. Toni Kroos je iskosa s lijeve strane izveo slobodan udarac. Poslao je loptu na drugu vratnicu, Bastian Schweinsteiger ju je spustio glavom, a Mandžukić je ''škaricama'' desnom nogom, s otprilike sedam metara, matirao bivšeg suigrača Diega Benaglija. Hrvatski reprezentativac iz poštovanja prema bivšem klubu nije slavio pogodak, ali su ga domaći navijači, unatoč tome, pri izlasku iz igre u 83. minuti ''nagradili'' zvižducima.

Mandžukiću je ovo bio 15. prvenstveni pogodak ove sezone i njime je ponovno samostalno preuzeo prvo mjesto na ljestvici strijelaca.

Wolfsburg vs Bayern 0:2 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

U samoj završnici utakmice Thomas Müller je s desnog krila pronašao usamljenog Arjena Robbena pred golom, a Nizozemcu nije bilo teško zabiti za konačnih 2-0. Treba istaknuti da Bayern u pet proljetnih kola nije primio nijedan gol, a ovom je pobjedom pobjegao na velikih plus 18 Borussiji Dortmund koja tek treba odraditi obvezu u 22. kolu.

Dodajmo još da je Ivica Olić igrao za Wolfsburg protiv bivšeg kluba do 65. minute kada ga je zamijenio Ivan Perišić. (TS)

Bundesliga, 22. kolo:

Wolfsburg - Bayern 0-2 (Mandžukić 36, Robben 90+2)

Tijek utakmice: Wolfsburg - Bayer 0:2

90'+1 GOOOL!!! Arjen Robben povisio je na 2:0.

83' Mandžukić je izašao iz igre, zamijenio ga je Gomez.

46' Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjene u sastavima.

36' GOOOOL!!! Bayern je poveo akrobatskim golom Marija Mandžukića. Kroos je centrirao, Schweinsteigger glavom vratio na vrh peterca, a Mandžo je „potegao škarice“ i zabio desnom nogom. Spektakularno!!! Mandžo nije slavio pogodak iz poštovanja prema navijačima Wolfsburga, za koji je igrao prije prelaska u Bayern.

Wolfsburg vs Bayern 0:1 Mandzukic by UCL2410