Uvjerljivi Bavarci

Bayern dominantan i bez Mandžukića, prvo ime Thomas Müller

Bez velikih poteškoća nogometaši Bayerna su si prokrčili put do osmine finala Njemačkog kupa u kojem brane naslov…

Bavarci su na svojoj Allianz Areni u šesnaestini finala nadigrali Hannover s 4-1, iako je Pep Guardiola startao s postavom u kojoj nije bilo Davida Alabe, Jeromea Boatenga, Francka Riberyja, Arjena Robbena i našeg Marija Mandžukića koji uopće nije ulazio u igru. Prvo je ime europskog prvaka u srijedu bio Thomas Müller koji je bio strijelac u 17. i 64. minuti, a uz to je iasistirao Riberyju koji je zabio za konačnih 4-1 u 78. minuti. Preostali je strijelac za Bayern bio Claudio Pizarro, dok je gol za goste zabio Didier Ya Konan.

U još jednom dvoboju prvoligaša Freiburg je izbacio Stuttgart pobjedom 2-1. Matthias Ginter i Mike Hanke su zabili za domaće, a poraz Švaba je u 87. minuti ublažio bosansko-hercegovački napadač Vedad Ibišević.

Schalke je s 3-1 slavio u gostima kod trećeligaša Darmstadta, a Eintracht Frankfurt je kod kuće svladao Bochum s 2-0. Srđan Lakić je za domaće igrao od 68. minute. Spomenimo i da je trećeligaš Saarbrücken, čiji je trener naš Milan Šašić, izbacio drugoligaša Paderborn (2-1). (TS)