HSV prema drugoj ligi

Bayern bez Mandžukića silovit, Borussia zgazila Eintracht

U sklopu 21. kola prve njemačke nogometne lige uvjerljive su pobjede upisali finalisti prošlozenske Lige prvaka – Bayern München i Borussia Dortmund...

Bayern je bez hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića slavio protiv Freiburga s 4:0, dok je Borussia Dortmund identičnim rezultatom razbila Eintracht iz Frankfurta.

Bavarci su na svojoj Allianz Areni slavili zahvaljujući dvama pogocima Xherdana Shaqirija, te sa po jednim koji su postigli brazilski stoper Dante i peruanski napadač Claudio Pizarro. Dante je doveo svoju momčad u vodstvo u 19. minuti, nakon što ga je u sredini kaznenog prostora lijepo naciljao Diego Contento. Brazilac je potom glavom pospremio loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Nakon toga je Bayern lakše dolazio do gol-prilika, a novi je pogodak postigao 15-ak minuta kasnije.

Shaqiri je dobio loptu od Claudija Pizarra, prošao po lijevoj strani šesnaesterca, te potom precizno pogodio suprotan kut udarcem lijevom nogom. Svega sedam minuta kasnije Švicarac je zabio svoj drugi pogodak nakon asistencije Tonija Kroosa, koji ga je nesebično poslužio u sredini kaznenog prostora prizemnom loptom s lijeve strane. Shaqiriju nije bilo teško matirati Olivera Baumanna. Konačan rezultat postavio je Peruanac Pizarro u 88. minuti, nakon asistencije Marija Götzea. Hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića nije bilo ni na klupi za pričuvne igrače, a razlog je pet žutih kartona koje je sakupio od početka sezone u Bundesligi, a koji istovremeno znače suspenziju na jedan susret.

Borussia je razbila Eintracht dvama pogocima Pierre-Emericka Aubameyanga, te sa po jednim Roberta Lewandowskog i Mile Jojića.. Gabonac je najprije u 10., a potom u 21. minuti zabio za uvjerljivo i sigurno vodstvo dormundskog sastava, a oba je puta za upućivanje lopte prema njemu bio zaslužan Henrih Mhitarjan.

Lewandowski je svoj pogodak zabio nakon dvije minute nastavka s bijele točke, a potom je Jojić (21) nakon manje od 60 sekundi, u svom debiju za europskog viceprvaka, zabio svoj prvijenac. Srbijanski se nogometaš na najbolji mogući način predstavio domaćim navijačima, koji na kraju ove sezone ostaju bez ranije spomenutog Lewandowskog.

Hrvatski nogometaš Ivo Iličević bio je strijelac jednog pogotka za HSV, koji je pak upisao novi poraz na gostovanju kod posljednjeplasiranog sastava Bundeslige – Braunschweiga. Domaćin je slavio s 4-2, čime se približio pretposljednjem HSV-u na svega jedan bod. Iličević je bio strijelac pogotka u 76. minuti, a bio mu je to ujedno i prvi pogodak u sklopu Bundeslige u ovoj sezoni. Na njegovu i žalost njegovog kluba Kongoanac Dominick Kumbela imao je dan iz snova, te je hat trickom potopio goste iz Hamburga.

HSV je na poluvremenu vodio s 1:0, a potom je u igru, na početku nastavka, ušao Kumbela. Šest mu je minuta bilo potrebno za prvi pogodak, novih 10 minuta za drugi, a točku na i sjajnoj predstavi stavio je u 85. kada je zabio za 3:2. Domaćin je u trećoj minuti sudačke nadoknade dokrajčio goste pogotkom Hochscheidta.

Iličević je za goste odigrao svih 90 minuta, dok Milana Badelja nije bilo u sastavu HSV-a zbog ozljede zarađene u utakmici kupa protiv Bayerna.

Bundesliga, 21. kolo:

Borussia (D) – Eintracht 4:0 (Aubameyang 10, 21, Lewandowski 47-11m, Jojić 68)

Bayern – Freiburg 4:0 (Dante 19, Shaqiri 34, 41, Pizarro 88)

Werder Bremen – Borussia (M) 1:1 (Obraniak 88 / Raffael 6)

Hoffenheim – Stuttgart 4:1 (Schipplock 12, 66, Volland 49, Roberto Firmino 90-11m / Rüdiger 78)

Braunschweig – HSV 4:2 (Kumbela 51, 61, 85, Hochscheidt 90 / Lasogga 23, Iličević 76)