Messi bez gola

Barcelona slavila u Madridu i lovi rekord Reala

Barcelona je 2-1 pobjedom na gostovanju kod Atletico Madrida potvrdila osvajanje 22. naslova španjolskog nogometnog prvaka u svojoj povijesti...

Naslov je katalonski klub i matematički osvojio još u subotu, remijem Real Madrida na gostovanju kod Espanyola (1-1), ali pobjedom u derbiju naslov je potvrđen sa stilom.

Poveo je Atletico 28. ovosezonskim golom najboljeg klupskog strijelca Radamela Falcaa, koji je poentirao špicom s nekih 10-ak metara nakon dodavanja Gabija Fernandeza iz ležećeg položaja s travnjaka. No, Barcelona je sve uspjela preokrenuti u razmaku od samo osam minuta.

U 72. je minuti prizemnim udarcem nakon duplog pasa sa Cescom Fabregasom zabio Alexis Sanchez (7. ovosezonski gol), dok je potom Fernandez skrenuo udarac Davida Ville u vlastitu mrežu i prevario vratara Thibauta Courtoisa. Barcelona do kraja prvenstva ima još tri utakmice i može dostići rekord Real Madrida iz prošle sezone od stotinu osvojenih bodova.

ATC 1-2 FCB by lennahcadri

Kažimo i da je korak bliže ispadanju u drugu ligu napravila Celta Danijela Pranjića koja je poražena s minimalnih 1-0 na gostovanju kod Betisa golom Rubena Castra.

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac u igru je ušao u 83. minuti, a njegova je Celta pretposljednja na ljestvici s tri boda manje i utakmicom više od 17-plasirane Zaragoze, koja drži posljednje mjesto u "sigurnoj zoni".

U posljednjoj utakmici dana anadaluzijski derbi igraju Malaga i Sevilla. (TS)