Odlična predstava

Barca izborila antišpanjolsko finale Kupa kralja!

Valencia ipak nije izdržala na Camp Nou i spriječila antišpanjolsko finale Kupa kralja.

Kao što je bilo i za očekivati, nogometaši Barcelone uspješno su izborili prolaz u finale Kupa kralja. Nakon 1:1 u prvoj utakmici protiv Valencije, Katalonci su u uzvratu na Camp Nou pobijedili istog protivnika s 2:0. U odličnoj utakmici, strijelci su bili Fabregas u 16. i Xavi u 81. minuti. Gosti su od 76. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Sofiane Feghouli.

Barcelona je tako uspješno zaustavila Valenciju, koja po prvi put nakon 15 uzastopnih utakmica polufinala Kupa kralja nije postigla pogodak.

Povela je Barca već u 16. minuti preko Cesca Fabregasa koji je tim pogotkom postao najbolji strijelac kluba u kupu ove sezone. Postigao je tri pogotka. Na novi pogodak gledatelji su morali čekati sve do 81. minute. Xavi Hernandez zaključio je polufinalnu priču svojim drugim pogotkom sezone u Kupu kralja. Ponovno je vrlo raspoložen bio Lionel Messi, koji je odigrao borbenu utakmicu, imao nekoliko odličnih prilika, među kojima i gredu, ali je svaki put na mjestu bio vratar Valencije Diego Alves.

Spomenimo i da je svaki put u pet međusobnih polufinala ova dva kluba, pobjednik susreta bio taj koji je na kraju podigao trofej Španjolskog kupa. To u svakom slučaju nije dobra vijest za baskijski sastav (Athletic Bilbao) koji se dan ranije plasirao u finale, sveukupnom pobjedom 8-3 nad trećeligašem Mirandesom.

Bit će zanimljivo vidjeti gdje će se finale igrati. Sigurno će se dogoditi repriza finala iz 2009. kada je u Valenciji toliko izviždana himna Španjolske da se uopće nije ni čula.

Kralj Juan Carlos opet će proživjeti neugodnosti i slušati omalovažavanje svoje države kroz 90 minuta finala. Baskijski i katalonski navijači ne priznaju ni kralja ni španjolsku vlast u svojim pokrajinama.

Tijek utakmice:

90+3' Gotova je utakmica. Barcelona je pobijedila 2:0 i s ukupnih 3:1 prošla u finale Kupa kralja.

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

89' Nekoliko izmjena na obje strane, ali utakmica i drugi finalist Kupa kralja je već poznat.

85' Nova prilika za Barcelonu. Slobodan udarac izvodi Messi, ali Alves je ponovno uspio obraniti.

81' GOOOOOOOLLLLL!!! Barcelona vodi 2:0! Messi je uputio dubinsku loptu do Alexisa koji sjajno pronalazi Xavija, koji upućuje nebranjeni udarac za gotovo sigurni prolaz u finale Kupa kralja.

76' Feghouli dobiva drugi žuti karton i Barcelona će do kraja susreta imati igrača više.

73' Opasno je i na drugoj strani. Jonas je odlično tukao prema Pintu, ali je vratar Barce bio spreman, vrškom ruke uspio je izbaciti loptu. Odlična utakmica na Camp Nou. Puno prilika, a vratari su večeras odlični na obje strane.

72' Nova prilika za Barcelonu, ali Valencijina obrana je uspjela zaustaviti još jedan nalet večeras vrlo raspoloženog Messija.

64' Messi je srušen u kaznenom prostoru, ali nema najstrože kazne za Barcelonu. Messi je u padu uspio uputiti udarac ali je on završio pored gola. Argentinac je večeras imao nekoliko vrlo dobrih pokušaja ali za sada se nije uspio upisati u strijelce.

59' Prilika na suprotnoj strani, ali Mascherano je uspio spasiti gol Barcelone nakon što je Pinto morao istrčati iz svog prostora.

55' Ponovno Messi. Kroz trojicu igrača Valencije se uspio progurati i nekako doći do prilike za šut, ali Alves se sjajno ispružio i zaustavio svoj donji desni kut i kranjim naporom izbacio u korner.

54' Greda na Valencijinim vratima. Cuenca je nekoliko metara od gola sjajno proigrao Messija koji puca prema Alvesu i visoka lepta završava u gredi.

53' Sada uzvraća Barcelona. Messi je pokušao povući po lijevoj strani, ali dobro je čuvan i nema opasnosti za vrata gostiju.

48' Pokušaj glavom Ruiza, ali Pinto je spreman. Valencia je odlično krenula u drugo poluvrijeme.

47' Dvije velike prilike za Valenciju odmah u nastavku! Jonas je uspio uputiti neugodan udarac prema Pintu, ali vratar Barcelone je bio spreman. Gosti su uspjeli uhvatiti odbijanac i još jednom zaprijetiti domaćim vratima, ali Pinto je ponovno bio na pravom mjestu.

46' Nastavljena je utakmica na Camp Nou.

45+1' Završeno je prvo poluvrijeme. Barcelona vodi 1:0 od 16. minute.

45' Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade. Puyol je uspio sačuvati loptu, ali ipak bez šanse za novu akciju. Igrači Valencije ne štede na grubosti, a za sada su dvojica igrača dpbila žute kartone Feghouli i Aduriz.

44' Lopta je većim dijelom u posjedu igrača Barcelone i igra se odvija na Valencijinoj polovici.

43' Slobodni udarac na sredini terena za Barcelonu. Naime, jedan od igrača Valencije povukao je Messija za dres.

39' Messi je pokušao povući, ali dobro ga je zatvorio i ispratio Mathieu.

37' Nova odlična prilika Fabregasa, ali Valencia se uspjela obraniti, točnije junak Alves koji se i kod ove prilike našao na pravom mjestu. Gosti nakon početne dvije prilike na otvaranju utakmice ne mogu doći u priliku da zaprijete Barceloninim vratima.

31' Stopostotna prilika Fabregasa. Kakva pogreška Valencijine obrane. Dvojica obrambenih igrača nisu se dobro sporazumjela i na loptu koja je ostala nečuvana naletio je Fabregas i pucao ravno po golu. Pokušao je niskim udarcem iznenaditi Alvesa, ali je vratar Valencije i ovo uspio spriječiti. Nekoliko odličnih intervencija za njega večeras i svakako je spriječio novi pogodak domaćina koji su sada dobro pritisnuli goste.

27' Prekršaj na Messiju. Slobodni udarac izvodi Xavi, ali petom iza leđa dodaje Messiju, koji puca ravno prema golu Valencije u donji desni kut Alvesovih vratiju, no na to je spreman bio gostujući vratar.

19' Barcelona se sada zahuktala i zasjala u starom prepoznatljivom ruhu. Messi je ponovno uspio iskoristiti nepažnju Valencijine obrane i oduzeo je na gostujućoj polovici loptu Adurizu i krenuo prema njihovom golu, ali njegov pokušaj je zaustavio Diego Alves. Argentinac se tu nije predao, uspio je uhvatiti odbijanac i ponovno doći do lopte, ali u kaznenom prostoru uspijeva promašiti gol, pucao je samo koji metar predaleko od gola.

16' GOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!!!! Barcelona vodi 1:0!! Strijelac je Cesc Fabregas, koji je iskoristio odlično dodavanje Lionela Messija koji metar od centra. Argentinac je odlično procijenio da bi Fabregas mogao stići ovu loptu.

13' Velika prilika za Valenciju! Feghoul je odlično dodao Mathieuu na rubu kaznenog prostora, ali lopta trese gornji kut Barceloninog gola i samo je okrznula vanjski dio mreže.

12' Puyol je pokušao po desnoj strani, ali ne dolazi do protivničkog gola. Pogreška u zadnjoj liniji gostiju, ali Messijev pokušaj je uspješno zaustavljen.

8' Furiozni početak na obje strane. Barcelona za sada ne uspijeva nametnuti svoj ritam igre, ali tek je početak utakmice.

3' Opasan pokušaj Valencije. Sam je ostao Mathieu, ali loše je srećom za domaćine zahvatio loptu i ipak bez prave opasnosti za Barcelonu.

2' Odmah brzo proigravanje Lionela Messija kojeg su mnogi prozivali nakon promašenog jedanesterca u Valenciji, ali njegovo brzo protrčavanje uspjeli su zaustaviti braniči Valencije.

1' Počela je utakmica na Camp Nou.

Nakon što su u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja odigrali tek 1:1 s Valencijom, nogometaši Barcelone večeras će se pred domaćim navijačima pokušati iskupiti i potvrditi status favorita. Mjesto u finlu u utorak je osigurao Athletic iz Bilbaa koji je u uzvratu bio bolji od trećeligaša Mirandesa sa 6:2. Kretanje rezultata iz Barcelone pratite na našem portalu...

Barcelona: Pinto, Puyol, Abidal, Pique, Mascherano, Fabregas, Xavi, Alcantara, Messi, Sanchez, Cuenca.

Valencia: Alves, Miguel, Mathieu, Rami, Alba, Ruiz, Albelda, Banega, Feghoulu, Aduriz, Jonas