A sad finale Lige prvaka

Atletico utišao Camp Nou: Novi prvak Španjolske ispraćen pljeskom Katalonaca!

Atletico je na Camp Nou protiv Barcelone u zadnjem kolu Primere odigrao 1:1 i postao novi prvak Španjolske…

Nogometaši Atletico Madrida osvojili su prvi naslov prvaka Španjolske nakon dugih 18 godina čekanja. U posljednjem kolu Primere Atletico je kod Barcelone trebao bod i uzeo ga je odigravši 1-1.

Junak susreta bili su Diego Godin i sjajni belgijski vratar Thibaut Courtois. Godin je u 49. minuti poravnao na 1-1 nakon sjajno izvedenog kornera Gabija s desne strane, dok je Courtois pravovremenim i odličnim intervencijama spriječio sve napade katalonskog kluba do kraja susreta.

FC Barcelona vs Atletico Madrid 1-1 ~ All Goals... by SportHighlights

Barcelona je došla do pogotka u 63. minuti preko Lionela Messija, ali je ovaj u trenutku kada je lopta pala pred njega bio u zaleđu, te je stoga gol poništen.

Barcelona je povela u 33. minuti fantastičnim pogotkom Alexisa Sancheza, koji je iskosa s desne strane kaznenog prostora gostiju opalio loptu koju mu je prsima spustio Messi, te koja je na putu u bliži gornji kut Atleticova gola idealnom putanjom zaobišla Mirandu.

Barcelona je, kao i obično, imala bolji postotak lopte u svojim nogama, ali je, kao što je to bio čest slučaj ove sezone, bila vrlo sterilna u napadima na suparnički gol. Katalonci su tako ostali bez ijednog trofeja u ovoj sezoni, osim onog "nebitnog" španjolskog Superkupa s početka sezone.

Atletico za tjedan dana ima priliku uzeti i drugi trofej ove sezone, kada će se u finalu Lige prvaka u Lisabonu sastati s Real Madridom. (TS)

Primera, 38. kolo:

Barcelona – Atletico Madrid 1-1 (Sanchez 33 / Godin 49)

Tijek utakmice: Barcelona - Atletico Madrid 1:1

90' Kraj utakmice.

64' Messiju je poništen pogodak zbog zaleđa.

49' GOOOOOL!!! Diego Godin je izjednačio na 1:1. Godin je bio najviši i najspretniji nakon kornera s desne strane, glavom je zakucao loptu u mrežu Pinta.

47' Šansa za Villu, Pitno brani.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

33' GOOOOL!!! Barcelona je povela golom Alexisa Sancheza. Fabregas je nabacio, Messi spušta prsima, a Alexis snažnim udarcem iskosa s desne strane para mrežu vratara Atletica.

23' Još jedan udarac za Atletico. Arda Turan se ozlijedio i mora napustiti igru. Zamijenio ga je Raul Garcia.

16' Diego Costa ipak ne može nastaviti utakmicu. Umejsto sjajnog napadača Atletica išao je Adrian.

1' Utakmica je počela.

17.00 Službena postave:

Barcelona: Pinto; Daniel Alves, Piqué, Mascherano, Adriano; Busquets, Cesc, Iniesta; Alexis, Messi i Pedro.

Atletico: Courtois; Juanfran, Miranda, Godín, Filipe; Arda Turan, Tiago, Gabi, Koke; Diego Costa i Villa.

U derbiju će pasti odluka o prvaku Španjolske. Barceloni treba pobjeda, a Atleticu je dovoljan i remi da osvoji prvi naslov prvaka države od 1996.

Dok se pretpostavljalo kako će Neymar i Jordi Alba ostati na klupi, iznenađuje informacija madridskog Asa kako je Gerardo Martino navodno odlučio da na klupi ostavi i Xavija Hernandeza. Međutim, službenih informacija još uvijek nema, tek ćemo vidjeti hoće li se ostvariti prognoza Asa.

Vjerojatne postave prema Asu:

Barcelona: Pinto; Alves, Piqué, Mascherano, Adriano; Busquets, Cesc, Iniesta; Alexis, Messi i Pedro.

Atletico Madrid: Courtois; Juanfran, Miranda, Godín, Filipe; Arda Turan, Tiago, Gabi, Koke; Diego Costa i Villa.