A još nije kraj...

Barca se provukla u Sevilli, genijalni Messi srušio Müllerov rekord!

Nogometaši Barcelone očuvali su šest bodova prednosti pred Atleticom i 11 pred Realom nakon što su u večernjoj nedjeljnoj utakmici 15. kola Primere pobijedili Betis u Sevilli 2-1...

Krenuli su Katalonci silovito i u 25. minuti već vodili 2-0. Oba je pogotka, u 16. i 25. minuti, zabio Lionel Messi, sjajni Argentinac koji je u srijedu navečer strahovao od teže ozljede koljena u dvoboju posljednjeg kola Lige prvaka protiv Benfice.

U 16. je zabio nakon solo-akcije. Prethodno mu je loptu dodao Andres Iniesta. Devet minuta kasnije okrunio je sjajnu akciju u kojoj je opet kombinirao s Andresom Iniestom. Ovaj put Španjolac mu je majstorski petom odložio loptu na udarac.

Bili su to Messijevi 85. i 86. pogodak u 2012. godini. Prestigao je time Barcelonin Argentinac rekord Gerda Müllera po broju pogodaka u jednoj kalendarskoj godini. Njemački je "Bombarder" 85 golova postigao prije 40 godina, 1972.

Messiju je za rekord trebalo 66 utakmica. Müller ih je za 85 golova trebao 60. Omaleni je Argentinac ove godine u Primeri zabio nevjerojatnih 56 golova u 35 dosad odigranih utakmica. Za usporedbu, Cristiano Ronaldo ih je tijekom prošle godine skupio 43.

Betis vs Barcelona 1:2 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Messi je trenutačno s 23 pogotka iz 15 kola najbolji strijelac Primere ove sezone. Falcao ima šest, Cristiano Ronaldo devet manje.

Od trenutka kad je Ruben Castro, najbolji Betisov strijelac ove sezone s devet postignutih pogodaka, smanjio na 2-1 (39. minuta), na terenu kao da je postojala samo jedna momčad: Betis.

U drugom su poluvremenu u dva navrata domaći pogodili okvir gola nakon izvedenih kornera španjolskog reprezentativca Beñata. Točnije, prvi je put vratnicu Valdesova gola u gužvi pogodio jedan njegov suigrač, dok je nešto kasnije, u 80. minuti, ljevonogim udarcem gredu uzdrmao Alex Pozuelo.

Tri minute kasnije dva su puta okvir gola domaćeg vratara u jedinoj pravoj prilici u drugom poluvremenu pogodili igrači Barcelone. Najprije Messi - nakon obrane Adriana - vratnicu, a potom Jordi Alba gredu.

Strijelac Castro sudjelovao je pri pet posljednjih golova koje je u Primeri Betis zabio protiv Barcelone. Četiri je puta zabio i jednom asistirao.

Bila je ovo prva Barcelonina prvenstvena pobjeda na Stadionu Benita Villamarina nakon četiri utakmice u kojima nisu slavili: tri su puta remizirali i jednom izgubili.