Atletico pregazio Deportivo

Povijesni pothvat čudesnog Falcaa: Pet lakih komada 'stroja za golove'!

Atletico je u 15. kolu Primere pregazio Deportivo sa 6:0 na svojem Vicente Calderonu...

Nakon što je Diego Costa načeo Deportivo u 23. minuti, sljedećih pet golova postigao je kolumbijski stroj za golove Radamel Falcao. Kolumbijac je tresao mrežu očajnog Deportiva u 28., 41., 64., 68. i 71. minuti. Posebno je lijep bio drugi Falcaov pogodak kada je iz trka topovskim udarcem pogodio desni kut s vrha šesnaesterca. Falcao je prema Aranzubiji uputio pet udaraca tijekom 90 minuta. Imao je stopostotan učinak.

Time je postao prvi nogometaš Atletica u povijesti kojem je pošlo za nogom postići pet pogodaka na jednoj utakmici. Posljednji kojem je to uspjelo u Primeri bio je Fernando Morientes, koji je 2002. u dresu Reala „petardu uručio“ Las Palmasu. Otad su u pet najjačih europskih liga još samo dvojica igrača zabili po pet puta na istoj utakmici: Jermain Defoe i Dimitar Berbatov.

Nitko dosad ove sezone nije zabio niti četiri gola na istoj utakmici u pet najjačih liga, a pet golova na jednoj utakmici nikad nije uspio postići čak niti Lionel Messi.

U Primeri rekord dijele napadači Athletica i Barcelone, Bata i Kubala, koji su u jednoj utakmici postigli čak sedam pogodaka. Bati je to uspjelo u sezoni 1930/31., a Kubali 1951/52.

Falcao je izbio na drugo mjesto ljestvice strijelaca Primere sa 16 golova. Prvi je Lionel Messi s 20 pogodaka, a treći je Cristiano Ronaldo s 13.

Atl. Madrid 3-0 Dep. La Coruna by simaotvgolo12