Dva gola Cavanija

Balotelli izliječio rane iz Barcelone: Zabio oba gola u pobjedi Milana!

U borbi za pozicije koje vode u Ligu prvaka, pobjede su u nedjeljno poslijepodne upisali Napoli, Milan i Fiorentina.

Napoli je na svom San Paolu dočekao Atalantu našeg Marka Livaje, a premda su se gosti iz Bergama dvaput vraćali poslije minusa, domaćini su uspjeli uzeti prijeko potrebna tri boda. Bila je to za Napolitance prva pobjeda u zadnjih šest utakmica Serije A, dok je Cavani, najbolji strijelac lige, zabio prvi put nakon šest utakmica posta.

Edinson Cavani je svoj prvi gol zabio iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio Luigi Giorgi na Juanu Zuñigi, a drugog iz sredine kaznenog prostora u donji lijevi kut na asistenciju Pandeva, nakon što je prethodno okrenuo svog čuvara na mjestu. Time je došao do brojke od 20 golova u sezoni.

Atalanta je bila tvrd orah i dva puta se vraćala u egal autogolom Paula Cannavara i golom Germana Denisa, ali je konačnih 3:2 u 81. minuti postavio Pandev s ruba peterca nakon lijepe asistencije Pabla Armera. Marko Livaja u igru je za Atalantu ušao u 66. minuti, dok Igor Budan nije bio niti na klupi.

Milan je na San Siru savladao Palermo s 2:0, a oba je gola za Rossonere postigao Balotelli. Prvog u 8. minuti iz jedanaesterca kojeg je prethodno sam izborio nakon prekršaja Salvatorea Aronice, a drugog u 66. minuti zakucavši iz blizine loptu koju nije uspio ukrotiti vratar Palerma Stefano Sorrentino.

Bili su mu to 6. i 7 prvenstveni gol za Milan u šestoj odigranoj utakmici, a svoju je momčad vratio na pobjednički kolosijek nakon teškog 4:0 poraza od Barcelone na Camp Nou i ispadanja u osmini finala Lige prvaka.

Fiorentina je na Artemio Franchiju sa 3:2 savladala Genou, a gol odluke zapravo je bio autogol Mattie Cassanija iz 77. minute, dvije minute nakon što je Genoa ostala s igračem manje zbog isključenja Andree Bertolaccija. Preostala dva gola u 15. ovosezonskoj pobjedi "viola" postigli su Albnerto Aquilani i Juan Cuadrado.

Chievo je kao gost kasnim golovima Adriana Stoiana i Cyrila Thereaua slavio na gostovanju kod Pescare 2:0 i tako ju gurnuo korak bliže ispadanju iz lige. Ante Vukušić je za poraženi sastav igrao do 58. minute.

Serie A, 29. kolo:

Siena - Cagliari 0:0

Milan - Palermo 2:0 (Balotelli 8-11m, 66)

Fiorentina - Genoa 3:2 (Aquilani 33, Cuadrado 62, Cassani 77-ag / Portanova 58, Antonelli 69)

Napoli - Atalanta 3:2 (Cavani 4-11m, 65, Pandev 81 / Cannavaro 31-ag, Denis 73)

Pescara - Chievo 0:2 (Stoian 88, Thereau 90+3)