Milan slavio s 10 igrača

'Balo' dobio žuti karton 30 sekundi nakon što je ušao: Ipak je zabio!

Iako su utakmicu završili s desetoricom na travnju, nogometaši Milana na stadionu Comunale Luigi Ferraris svladali su domaću Genou s 2-0 u 28. kolu talijanskog prvenstva i učvrstili treće mjesto na ljestvici…

Prvi puta ove sezone su ''rossoneri'' spojili dvije utakmice u Seriji A bez primljenog pogotka. Sami sebi su dali dodatni poticaj uoči gostovanja kod Barcelone u utorak u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka, u kojoj će braniti prednost 2-0 iz prvog susreta.

Milan je poveo u 22. minuti. Gol je postigao Giampaolo Pazzini, no, to mu je praktički bilo i zadnje što je učinio na utakmici. Tri minute kasnije je šepajući napustio travnjak zbog ozljede. Umjesto njega u igru je ušao Mario Balotelli, koji je 30 sekundi nakon ulaska na travnjak dobio žuti karton, prije prvog kontakta s loptom.

Genoa vs Milan 0:2 MATCH HIGHLIGHTS by UCL2410

Ipak, bivši napadač Manchester Cityja je u 60. minuti napravio vrlo korisnu stvar za svoju momčad. Zabio je za konačnih 2-0.

U 66. minuti je Milan ostao bez isključenog Constanta (drugi žuti), ali je do kraja odbio sve nasrtaje domaćina predvođenog bivšim napadačem Milana Marcom Borriellom.

Milan je u zadnjih 10 utakmica u Seriji A ostvario sedam pobjeda i tri remija. Drugoplasiranom Napoliju približio se na samo dva boda zaostatka, ali uz utakmicu više. Genoa je pet bodova iznad zone ispadanja i bodove za sigurnost ostanka u prvoj ligi će morati tražiti protiv slabijih suparnika…(TS)