Primera

Atletico razbio Sevillu, Rakitić pocrvenio uz još dvojicu suigrača

U pretposljednjoj nedjeljnoj utakmici 13. kola prve španjolske nogometne lige Atletico Madrid je na svom travnjaku deklasirao Sevillu s 4-0. Kod gostiju je naš reprezentativac Ivan Rakitić pocrvenio u 83. minuti...

Sve je nizbrdo za goste iz Seville krenulo u 20. minuti kada je Federico Fazio u svom šesnaestercu rukama povukao Kokea, čime je skrivio najstrožu kaznu, a sebi priskrbio izravni crveni karton. Radamel Falcao bio je siguran izvođač jedanaesterca, te je postigao svoj 11. pogodak ove sezone i 50. u dresu Atletico Madrida! Bio je ovo ujedno i prvi pogodak sjajnog Kolumbijca nakon 28. listopada.

Za 2-0 "zaslužan" je bosansko-hercegovački reprezentativac Emir Spahić, koji je u pokušaju da blokira ubacivanje lopte, skrenuo istu u vlastitu mrežu.

Do kraja poluvremena još je Koke sjajno reagirao na ubacivanje Diega Coste i povisio na 3-0. Costa je ubacio s desne strane na drugi rub peterca, gdje Koke iz prve zakucava loptu u mrežu.

szólj hozzá: Atletico Madrid vs Sevilla 4:0 GOALS HIGHLIGH

Rezultat se u nastavku nije mijenjao sve do posljednje minute utakmice, točnije druge minute sudačke nadokande, kada je Miranda iz neposredne blizine postavio konačnih 4-0.

Recimo i da je Sevilla od 80. minute igrala s dva igrača manje, a od 83. i s tri nakon što je drugi žuti karton zbog neopreznog prekršaja zaradio Rakitić. Prvi karton naš je reprezentativac zaradio svega šest minuta ranije zbog nesportskog ponašanja.

Recimo i da su u ranije odigranim utakmicama Athletic Bilbao i Deportivo podijelili bodove na San Mamesu odigravši 1-1, dok je u popodnevnom programu Getafe kao gost slavio protiv Espanyola s 2-0. (TS)

Primera, 13. kolo:

Espanyol - Getafe 0-2 (Pedro Leon 17, Mane 90+1)

Athletic Bilbao - Deportivo 1-1 (De Marcos 24 / Aguilar 52)

Atletico Madrid - Sevilla 4-0 (Falcao 22-11m, Spahić 40-ag, Koke 44, Miranda 90+2)