Nije im lako

Atletico odigrao nulu s Valencijom, Zaragoza na korak do druge lige!

Nogometaši Atletica i Valencije odigrali su na Vicente Calderonu 0-0 u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 22. kola španjolskog prvenstva...

Atletico nije poražen niti u petoj utakmici pod vodstvom Argentinca Diega Simeonea, bivšeg igrača tog kluba u dva mandata, ali nije uspio niti nastaviti pobjedničku seriju. Naime, prethodne tri utakmice u Primeri je dobio. Valenciji je ovo peta uzastopna utakmica u prvenstvu bez pobjede i treći remi zaredom.

Rezultat je realan, jer utakmica nije obilovala uzbuđenjima. Gledatelji su, prema Marcinoj statistici, vidjeli samo tri udarca u okvir gola, dva domaćih igrača i jedan gostujućih.

Nakon što su pred svojim navijačima u 22. kolu Primere prosuli vodstvo i upisali 2-1 poraz od Rayo Vallecana nogometaši Zaragoze već su jednom nogom u drugoj ligi.

Zaragoza bi s 10 bodova zaostatka za pozicijom koja jamči ostanak u Primeri još imala nekakve nade u slučaju dobrih igara, međutim jasno je da u momčadi za koju odnedavna nastupa i hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović jednostavno nedostaje kvalitete.

To su zorno prikazali u utakmici 22. kola kada su nakon prvog poluvremena imali vodstvo pogotkom Portugalca Helgera Postige iz 32. minute. U nastavku je Rayo potpuno zagospodario terenom, a realan pokazatelj stanja je posjed lopte debelo na strani gostiju (61-39). Kao rezultat toga došli su i pogoci. Na 1-1 je poravnao Diego Costa u 74. minuti, a slavlje jednoj od najboljih gostujućih momčadi Primere donio je Michu u 81. minuti. Tomislav Dujmović je za domaćine igrao do 62. minute.

Inače, Rayo Vallecano je momčad kojoj puno više odgovaraju nastupi na gostujućim terenima. Od 25 osvojenih bodova njih 15 su uzeli na strani, a prema tom pokazatelju zauzimaju 4. mjesto na ljestvici. Ovom pobjedom isprali su gorak okus nakon dva uzastopna domaća poraza.

S druge strane, navijači Zaragoze na pobjedu svojih ljubimaca čekaju od 16. listopada prošle godine kada je s 2-0 poražen Real Sociedad, dakle gotovo četiri mjeseca.

Valencia je treća na ljestvici s 37 bodova, a Atletico sedmi sa sedam bodova manje.