Bitka za sjever Londona

Arsenal srušio Tottenham fantastičnim golom Rosickog!

Arsenal je pobijedio Tottenham 1:0 u 30. kolu Premiershipa...

Nogometaši Arsenala pobijedili su u velikom gradskom derbiju Tottenham na White Hart Laneu 1-0 i posve zakomplicirali borbu za naslov prvaka.

Pogodak odluke postigao je Tomas Rosicky u 72. sekundi utakmice zabivši jedan od najljepših golova ove sezone. Češki reprezentativac je sjajnim udarcem iz kosa pogodio 'rašlje' Huga Lorisa. Bila je to praktički jedina prilika 'topnika' na utakmici. Domaćin je u nastavku susreta dominirao, ima nekoliko izglednih prilika, no nije uspio izjednačiti.

U ranije odigranom susretu Liverpool je na Old Traffordu deklasirao Manchester United 3-0. Bila je to najuvjerljivija pobjeda 'Redsa' na Old Traffordu nakon 2009. kada su slavili 4-1. Utakmicu je obilježio sudac Mark Clattenburg koji je dosudio tri kaznena udarca za goste.

Tottenham Hotspur 0-1 Arsenal (Goal Tomas Rosicky) by all-goals

Prva dva je Steven Gerrard realizirao (34-11m, 46-11m), no u trećem pokušaju je pogodio vratnicu. Da je postigao i treći pogodak s bijele točke postao bi prvi igrač u povijesti Premiershipa koji je upisao 'hat-trick' iz jedanaesteraca. Treći gol Liverpool zabio je Luis Suarez u 84. minuti. United je utakmicu zaključio s igračem manje nakon što je Nemanja Vidić isključen u 77. minuti.

Pobjedama Arsenala i Liverpoola situacija na vrhu ljestvice posve se zakomplicirala. Na prvoj poziciji je i dalje Chelsea sa 66 bodova, Liverpool i Arsenal imaju po četiri boda manje, ali i utakmicu manje. Na trećem mjestu je Manchester City sa 60 bodova i ča tri utakmice manje. (Hina)

REZULTATI:

Tottenham - Arsenal 0-1 (Rosicky 2)

Manchester United - Liverpool 0-3 (Gerrard 34-11m, 46-11m, Suarez 84)

U subotu:

Aston Villa - Chelsea 1-0 (Fabian Delph 82)

Everton - Cardiff City 2-1 (Deulofeu 59, Coleman 90+3 / Cala 68)

Swansea City - WBA 1-2 (Lamah 2 / Sessegnon 52, Mulumbu 85)

Sunderland - Crystal Palace 0-0

Stoke City - West Ham 3-1 (Odemwingie 32,79, Arnautovic 69 / Carroll 5)

Southampton - Norwich City 4-2 (Schneiderlin 5, Lambert 57, Rodriguez 72, Gallagher 90+7 / Elmander 85, Snodgrass 86)

Fulham - Newcastle United 1-0 (Ashkan Dejagah 68)

Hull City - Manchester City 0-2 (David Silva 14, Edin Džeko 90)