Luda završnica na Emiratesu

Arsenal okrenuo Norwich u tri minute, Everton bolji od QPR-a

Nogometaši engleskog Arsenala izvukli su na Emiratesu živu glavu u dvoboju 33. kola Premierlige. Gubili su od Norwicha 0-1 sve do 85. minute, a potom su u razmaku od šest minuta postigli tri pogotka...

Iako je imao preko 70 posto posjeda lopte u svojim nogama u prvih 30-ak minuta utakmice, Arsenal nije nijednom opasno zaprijetio vratima Marka Bunna. Malo-pomalo Norwich je prijetio iz kontri, a nekonkretnost Arsenala kaznio je iz slobodnog udarca u 11. minuti drugog dijela.

Robert Snodgrass izveo je slobodni udarac s ruba Arsenalova šesnaesterca (s desne strane), te sjajno naciljao glavu Michaela Turnera, koji neobranjivo pogađa donji desni kut gola Lukasza Fabianskog.

Nedugo nakon toga u igru su ušli Lukas Podolski i Theo Walcott, a obojica su izravno utjecala na posljednji pogodak "topnika". No, pritisak Arsenala nije davao konkretnih rezultata sve do 85. minute utakmice, kada je u svom kaznenom prostoru Kei Kamara za dres povukao Oliviera Girouda, a sudac nije imao druge nego pokazati na bijelu točku.

szólj hozzá: Arsenal vs Norwich 3:1 GOALS HIGHLIGHTS

Siguran realizator bio je Mikel Arteta, kojem je to bio peti ovosezonski pogodak iz jedanaesterca. Svega tri minuta kasnije lijepo su po lijevoj strani kombinirali Kieran Gibbs i Alex Oxlade-Chamberlain, a potonji je ubacio brzu prizemnu loptu u peterac, gdje ju je, u nastojanju da je izbaci, u vlastitu mrežu ugurao Sebastian Bassong.

Konačnih 3-1 postavio je Nijemac Podolski u prvoj od šest minuta sudačkog dodatka. Walcott mu je gurnuo loptu u noge na vrhu šesnaesterca, Nijemac se lijepo okrenuo i s lijevom nogom zabio u donji lijevi kut Bunnova gola.

Pobjedom je Arsenal barem privremeno zasjeo na treće mjesto prvenstvene ljestvice, s bodom više od Chelseaja, koji ima i utakmicu manje, i Tottenhama (isti broj utakmica 32).

Everton je na svom Goodison Parku nadigrao Queens Park Rangers 2-0, te ga dodatno pogurao prema nižem rangu natjecanja. Darren Gibson i Victor Anichebe bili su strijelci za momčad Nikice Jelavića, koji je u igru ušao u 81. minuti.

Preostala tri subotnja susreta završila su podjelom bodova. Aston Villa uzela je samo bod (1-1) pred svojim navijačima protiv Fulhama, za koji je Mladen Petrić zaigrao od 63. minute. Istim je rezultatom završila i utakmica Southamptona i West Hama, dok su Reading i Liverpool odigrali bez pogodaka. (TS)