Zvijezda Reala razočarala

Argentina slavi: Leo Messi napokon briljirao, Aguero zabio dva

Predvođeni sjajnim Lionelom Messijem argentinski su nogometaši pobijedili Kostariku 3-0 u utakmici trećeg kola A-skupine Copa Americe...

Dvoboj na Stadionu Marija Kempesa u Cordobi prelomio je i domaće daljnje nervoze spasio Sergio Agüero pogotkom u idealnom trenutku: posljednjoj minuti prvog poluvremena. Zabio je napadač madridskog Atletica iz odbijanca nakon dalekometnog pokušaja Fernanda Gaga.

Drugi je gol 23-godišnji zet Diega Maradone zabio na lijepu Messijevu asistenciju u 53. minuti. Bio je to njegov treći pogodak na turniru kojeg je najbolji strijelac. Angel di Maria postao je prvi strijelac za Argentinu osim Agüera na Copi u 64. minuti. I njemu je asistirao Messi.

U drugom je poluvremenu razigrana Argentina odigrala utakmicu za nogometne sladokusce. Bili su igrači Sergija Batiste totalno dominanti i u prvom dijelu, ali su se Higuain i Agüero propisno ispromašivali, dok je Nicolas Burdisso glavom pogodio gredu. Posebice je indisponiran bio Higuain. Upropastio je Realov napadač do izlaska iz igre potkraj utakmice pet čistih zicera.

Igra "gauča" profunkconirala je s Messijem na desnoj strani veznog reda, odakle je Barcelonin velemajstor ulazio u središnjicu. Agüero je bio na drugoj strani, dok je Di Maria djelovao iz pozadine kao klasični vezni igrač. Argentina je odigrala jako dobru utakmicu, a Messi je bio najbolji igrač.

U četvrtfinale će domaćini južnoameričkog prvenstva s drugog mjesta u skupini A. Igrat će protiv drugoplasiranog sastava C-skupine u kojoj se natječu Čile, Peru, Urugvaj i Meksiko.

Argentinski izbornik Sergio Batista u prvi je plan nakon pobjede gurnuo prvu zvijezdu svoje reprezentacije Lionela Messija. Barcelonin je nogometaš bio meta žestokih kritika nakon prva dva kola skupine A u kojima su "gauči" odigrali neodlučeno protiv Bolivije i Kolumbije.

''Lionel zna kako nadvladati teške situacije, ima sjajan karakter i danas je to pokazao na terenu. Odigrao je fantastično'', rekao je Batista nakon utakmice.

''Puno smo razgovarali o emocionalnom stanju momčadi i svakog pojedinca uoči dvoboja protiv Kostarike. Morali smo vratiti samopouzdanje nakon prva dva kola.''

Progovorio je Batista i o taktičkim izmjenama koje je napravio protiv momčadi iz Srednje Amerike koja na Copa Americi, kao i Meksiko, nastupa u statusu gosta i sa znatno pomlađenim sastavom.

''Tražio sam više probijanja i više igrača u napadačkom dijelu igre. Promijenili smo mentalitet i uspijevali zadržavati loptu bez konfuzije. Nismo si dopustili da postanemo neorganizirani. Uvijek sam imao čvrst stav o tome kako bismo trebali igrati, ali nisam preponosan da ne bih napravio određene promjene. Uvijek je najvažnije ono što je najbolje za momčad.''