Igrali najbolji

Ancelottijev debi se pretvorio u dramu: Skupi PSG na korak do neviđene sramote

Nogometaši Paris Saint Germaina tek su golom u 3. minuti sudačkog dodatka svladali amatersku petoligašku momčad Locminé s 2-1 u 9. kolu francuskog kupa...

Carlo Ancelotti vjerojatno nije niti pomišljao da bi mu se debi na klupi Paris Saint Germaina mogao pretvoriti u pravu dramu. Naime, vodeći sastav francuske lige stigao je na stadion u Lorientu na noge članu 5. lige, amaterskoj momčadi Locminé u susretu 9. kola Francuskog nogometnog kupa i sve do same završnice nije mogao osigurati prolaz u narednu fazu natjecanja.

Talijanski strateg na teren je poslao ponajbolji sastav predvođen Javierom Pastoreom, no prvo poluvrijeme završilo je bez golova. Kada je upravo argentinski veznjak Pastore zabio za vodstvo PSG-a u 53. minuti činilo se da će Parižani sigurno privesti susret kraju. Međutim, u 72. minuti je Maiga poravnao s bijele točke, a jalovi napadi gostiju potrajali su do 3. minute sudačke nadoknade kada je branič Lugano dotrčao pripomoći napadu i zabio pobjednički pogodak koji je spasio momčad velike blamaže.

Skupini od šest prvoligaških momčadi koje su se u subotu oprostile od Francuskog kupa u nedjelju se pridružio i Toulouse kojeg je s 1-0 izbacio trećeligaš GFCO Ajaccio.

Još jedan član elitnog razreda francuskog nogometa opasno je visio, međutim, Evian je u 2. minuti drugog produžetka, dakle u 122. minuti ogleda, ipak došao do poravanja protiv drugoligaša Metza, da bi nakon izvođenja jedanaesteraca slavio s 5-3.

Francuski kup, 9. kolo:

Locminé (V) – PSG (I) 1-2 (Maiga 72-11m / Pastore 53, Lugano 90+3)
Thiers (V) – Istres (II) 1-4
Drancy (IV) – Strasbourg (V) 3-3, na penale 4-2
Lyon Duchére (IV) – Lyon (I) 1-3
GFCO Ajaccio (III) – Toulouse (I) 1-0
Mulhouse (IV) – Créteil (III) 1-3
Metz (II) – Evian (I) 2-2, na penale 3-5 (Traoré 92, 101 / Cambon 108, Sagbo 120+2)
Prix les Mezieres (A) - Montpellier (I) 0-4