Feyenoordu igra samo teorija

Ajax stavio jednu ruku na trofej: Samo čudom ne mogu do naslova!

Dva kola prije kraja nizozemskog prvenstva Ajax je pobjedom kod Twentea 2-1 zadržao šest bodova viška ispred Feyenoorda koji bi uz poraze "kopljanika" pobjedama morao nadoknaditi minus od 26 golova u razlici pogodaka...

Tri sada vodeće momčadi ostvarile su pobjede u 32. kolu Eredivisie, a tri boda koja je Ajax osvojio na neugodnom gostovanju kod Twentea praktički su potvrda obrane naslova za momčad Franka De Boera. Slavio je sastav iz Amsterdama pogocima Janssena iz jedanaesterca u 30., te Van der Wiela u 78. minuti, dočim je kratkotrajno poravnanje domaćima donio Fer u 72. minuti.

szólj hozzá: twe-aja_0-1

szólj hozzá: twe-aja_1-1

Kako bi ostao u utrci za naslovom prvaka, nadajući se kiksu Ajaxa, Feyenoordu je trebala domaća pobjeda u derbiju protiv AZ Alkmaara. Na svom su terenu u tom naumu i uspjeli slavivši s 1-0 golom Bakkala u 53. minuti.

szólj hozzá: twe-aja_1-2

U ranije odigranom nedjeljnom susretu 32. kola PSV je u gostima bio bolji od Rode s 3-1, pa je momčad iz Eindhovena preskočila na ljestvici AZ i s bodom manje od Feyenoorda ostala u igri za drugo mjesto i Ligu prvaka naredne sezone.

Ajax može mirno proslaviti obranu naslova nacionalnog prvaka jer bi i u slučaju oba poraza, te dvije pobjede Feyenoorda zadržali prvo mjesto jer imaju znatno bolju razliku pogodaka. Taj se element uzima u obzir u slučaju istog broja bodova, a "kopljanici" imaju za 26 pogodaka bolji omjer. (TS)