EP vaterpolo: Hrvatska u polufinalu!

U četvrtfinalnom dvoboju protiv Italije hrvatski vaterpolisti su u Malagi pobijedili rezultatom 8:7 (4:2, 0:0, 3:2, 1:3) i za plasman u finale borit će se u petak protiv Crne Gore.

Rudićevi izabranici igrali su vrlo dobro veći dio utakmice, a pogotovo u prvoj četvrtini, kada su nemilosrdno zabijali svaki put kad bi imali igrača više.

Hrvatska je vodila od prve do posljednje minute, a Talijani su nam se uspjeli primaknuti tek u posljednjoj minuti dvoboja na 8:7, no njihov napad za izjednačenje osujetio je svojom obranom naš vratar Frano Vićan, koji je bio jedan od zaslužnijih za ovu pobjedu.

Talijani su se pokazali kao tvrd protivnik, no njihova realizacija igrača više bila je katastrofalna, a protiv hrvatskih vaterpolista to je nenadoknadivi hendikep.

Barakude sutra imaju dan odmora, a u petak će opet igrati protiv neugodne Crne Gore, ovaj put u polufinalu. Ako ih naši ponovno pobijede, u finalu će ih čekati pobjednik dvoboja između Mađarske i Srbije.