Liga prvaka: Litvanski Kaunas izbacio Rangerse

Samo tri mjeseca nakon što je igrao u finalu Kupa UEFA škotski nogometni velikan Rangers se oprostio od Europe za ovu sezonu. Nogometaši Kaunasa priredili su pravu senzaciju pobijedivši Rangers 2:1 u uzvratnom susretu drugog pretkola Lige prvaka.

Kako je prvi susret u Glasgowu završio bez pogodaka, prvak Litve je izborio nastavak natjecanja.

Za plasman u Ligu prvaka Kaunas će se u trećem pretkolu boriti po svemu sudeći protiv danskog Aalborga koji je u prvom susretu porazio Modriču 5:0 i mirno putuje na uzvrat. Porazom u drugom pretkolu Rangers je ostao i bez utješne nagrade, plasmana u Kup Uefa, pa je za momčad s Ibroxa europska sezona završila i prije početka škotskog prvenstva.

Kada je Rangers poveo u 33. minuti pogotkom Kevin Thompsona činilo se kako će Škoti ipak ispraviti pogreške iz prve utakmice. Međutim, u nastavku utakmice Kaunas je preokrenuo rezultat, a strijelci su bili Nerijus Radzius (43) i Linas Pilibaitis (87).