Njemačka u finalu, Tursku sreća ipak izdala!

Nakon još jedne fenomenalne utakmice na Euru, Nijemci su s 3:2 pobijedili Turke i plasirali se u finale. Kakva šokantna završnica je to bila.

U prvom polufinalu Eura pred 40.000 gledatelja na St. Jakob Parku u Baselu Njemačka i Turska odigrali su još jednu dramatičnu utakmicu ovog europskog prvenstva.

U prvom dijelu utakmice Turska je propustila nekoliko odličnih prilika i poluprilika i trebala je voditi, no Nijemci su bili sretni. Turci su poveli golom Borala, a Schweinsteiger je izjednačio nakon kontre.

Drugi dio bio je malo uspavaniji do 79. minute kada je Klose nakon greške Rustua doveo Nijemce u vodstvo. No Turci se još jednom nevjerojatno vraćaju u završnici golom Semiha u 86., a Lahm donosi finale Njemačkoj pogotkom u 90. minuti.