Australija pružila žestok otpor Amerikancima

Američki profesionalni košarkaši naišli su na prvi jači otpor u svojim prijateljskim utakmicama uoči Olimpijskih igara u Pekingu. U neizvjesnoj utakmici NBA zvijezde na kraju su pobijedile Australiju rezultatom 87:76.

Nakon uvjerljivih pobjeda nad Kanadom, Turskom, Rusijom i Litvom, u svojoj posljednjoj pripremnoj utakmici Amerikanci su konačno naišli na tvrd orah. Australija se jako dobro držala tijekom cijelog dvoboja. Bilo je i tri razlike u drugom poluvremenu, no Wadeovih devet koševa u posljednjoj četvrtini presudilo je utakmicu, pa su NBA zvijezde na kraju trijumfirale s prilično komotnih 87:76.

Amerikanci su imali 50% šuta protiv Australije, a najvećih problema imali su na poziciji centara.

''Učinili smo utakmici težom za nas zato što nismo imali dovoljno dobar protok lopte, a ni šut izvana nije bio dobar kao u prethodnim utakmicama. No, na kraju dana ipak smo našli načina kako doći do pobjede,'' izjavio je najbolji igrač utakmice Dwayne Wade.

Prvu utakmicu na olimpijskom turniru Amerikanci će igrati u nedjelju protiv domaćina Kine.