Hrvatska pobjedom osigurala osminu finala SP-a!

Hrvatski košarkaši uvjerljivo su pobijedili Tunis i tako osigurali najmanje četvrto mjesto u skupini.

Hrvatska košarkaška reprezentacija uvjerljivom pobjedom od 84:64 nad Tunisom osigurala je nastup u osmini finala SP-a. Naši su uvjerljivo vodili od samog početka, već nakon prve četvrtine imali smo +11 a kasnije je prednost samo rasla. Ovom pobjedom naši su stigli do druge pobjede u četiri susreta, a posljednju utakmicu u skupini igrat će sutra protiv Brazila.

U utakmici protiv Tunisa izbornik Vranković odmarao je Ukića koji je prve tri utakmice igrao s nedovoljno zaliječenom ozljedom. Kod naših najbolji strijelac bio je Bojan Bogdanović sa 19 koševa, Popović je dodao 16, a Tomić 15. Kod Tunisa se istaknuo Ben Romdhane koji je ubacio 23 koša.

Večeras su na rasporedu još dvije utakmice iz naše skupine, Iran - SAD, te Slovenija - Brazil.

Tijek utakmice:

84:64 - KRAJ

78:60 - Tri minute do kraja Hrvatska ima sigurnu prednost.

70:50 - Sada se jedan Tunižanin zabio u Marka Tomasa, te nervozno reagirao odgurnuvši našeg reprezentativca, a suci su na kraju dodijelili tehničku obojici!

65:45 - Tunis je ponovno smanjio na učestalih 20 razlike.

65:40 - Završila je treće četvrtina, +25 za naše, koji će utakmicu mirno privesti kraju.

59:35 - Sada je Popović tricom podigao na najveću prednost u utakmici +24.

50:30 - Bogdanović je sada tricom vratio na 20 razlike, ukupno 13 njegov koš, najbolji je strijelac Hrvatske zasad.

43:27 - Dobar ulazak Tunižana u 2. poluvrijeme, serija 4:0 i smanjenje na 16 razlike.

43:23 - Uvjerljivih +20 na poluvremenu, i drugo će biti samo formalnost.

36:20 - Hrvatska i dalje drži pristojnu razliku, za naše zabija tko god stigne.

31:15 - I dalje gledamo jednosmjernu utakmicu...

28:12 - Prednost samo raste, čini se da Tunižanima ne gine 30 + razlike.

23:12 - Završila je prva četvrtina, očekivano naši uvjerljivo vode uz sjajan šut za tricu 3/4.

20:10 - Naši su ponovno ubacili u brzinu više, i otišli ponovno na deset razlike.

10:8 - Sada su Tunižani napravili seriju 8:0, te došli na samo 2 koša zaostatka.

10:3 - Hrvatska je vodiila i 10:0, ali su Tunižani konačno postigli koš, tricu u četvrtoj minuti.

6:0 - Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu, ali bilo je i za očekivati da nam Tunis ne može parirati.