SP: Furiozna Turska razbila Sloveniju

Furioznom igrom u prvom poluvremenu košarkaši Turske su posve razbili Sloveniju i na kraju slavili sa 95-68 u ogledu četvrtfinala Svjetskog prvenstva, kojem su i domaćini...

Žestokom obranom, 'presingom' po cijelom parketu, igrom u transu i strahovitom preciznošću Turska je u prvih dvadeset minuta riješila pitanje pobjednika, pa je fešta u dvorani trajala kroz cijelu utakmicu. Na poluvremenu je Turska imala ogromnih 50-31.

Od prvih deset trica turski košarkaši su pogodili čak osam, a za Slovence su potpuno nezaustavljivi bili Türkoglu i Ilyasova, dva igrača koja igraju u NBA ligi. Krali su lopte, pogađali, asistirali i potaknuli cijelu momčad na odličnu igru.

U nastavku se razlika popela i preko 30 poena razlike, pa je Turska dopustila sebi luksuz da u ekshibiciji izgubi zadnju četvrtinu sa 25-24.

>> Šokirani Garbajosa: Ovakav poraz žestoko boli

>> Kakva drama: Sjajni Teodosić izbacio europske i svjetske prvake!

Najviše je poena, 19, za domaćina ubacio Ersan Ilyasova - za dva poena je gađao 4-5, a za tri 3-4. Hidayet Türkoglu je dodao 10 uz sedam asistencija i četiri skoka. Kod Slovenije su Bečirovič i Nachbar postigli po 16 poena.

U polufinalu će Turska igrati protiv srpskih košarkaša.