SP: Francuzi novim trijumfom osigurali osminu finala

Pobjedom protiv Kanade 68-63 (28-28) u 3. kolu D skupine u Izmiru na Svjetskom prvenstvu u Turskoj, francuska košarkaška reprezentacije osigurala je nokaut-fazu...

Francuzi su igrali bez Florenta Pietrusa, te su se neočekivano puno mučili s Kanađanima, a pobjedu su osigurali tek u neizvjesnoj završnici. Kanada je čak u posljednjoj četvrtini nakon dvije minute igre imala i 6 koševa prednosti (52-46), ali su Francuzi brzo uspostavili ravnotežu.

Imali su Kanađani 21 sekundu prije kraja dvoboja, pri zaostatku od 3 koša razlike, napad u kojem su eventualnom tricom mogli izboriti produžetak. No, Brown je neshvatljivo krenuo u prodor na polaganje, spektakularno ga je blokirao Koffi i tu je priči bio kraj.

Nicolas Batum, inače s 24 koša i 7 skokova daleko najbolji igrač Francuske u ovome dvoboju, s dva pogođena slobodna bacanja je postavio konačnih 68-63. U Kanadi, koja je pretrpjela i treći uzastopni poraz, te u ovome dvoboju nije uhvatila zadnju slamku spasa za nokaut-fazu, najefikasniji je bio Levon Kendall s 15 koševa.

U C skupini u Ankari, Portoriko je pobijedio Kinu s 84-76 i stigao do prve pobjede na prvenstvu, dok su Kinezi doživjeli drugi poraz.