Pala i Slovačka

Hrvatska osigurala nastup u polufinalu

Hrvatski rukometaši stigli su do sedme uzastopne pobjede na Svjetskom rukometnom prvenstvu i tako osigurali nastup u polufinalu, koje će se igrati sljedeći petak. Protiv Slovačke su Kauboji u Areni Zagreb rutinski odradili posao i pobijedili rezultatom 31:25. Slijedi Francuska...

Cilj je ostvaren, Hrvatska je u polufinalu. Prije Svjetskog prvenstva plasman među 4 najbolje reprezentacije svijeta najavljivan je kao glavni cilj hrvatskih rukometaša i naši su ga ostvarili bez ikakvih problema: sa sedam uzastopnih pobjeda. Naravno, tu ambicijama Červarovih izabranika nije kraj: sljedeći vikend počinje žestoka borba za medalje u kojoj će Kauboji biti jedni od favorita za zlato.

Protiv Slovačke naši rukometaši nisu odigrali pretjerano kvalitetno, ali dovoljno dobro za sigurno pobjedu od 6 razlike. Velika je bila razlika u klasi između dvije reprezentacije pa gostujući rukometaši nisu bili u stanju prirediti iznenađenje. Naši će ipak morati igrati puno bolje i u napadu i u obrani u nastavku turnira, jer slabih protivnika više nema i greške se neće opraštati.

Hrvatska je protiv Slovačke već u prvom poluvremenu riješila susret. Gosti su se dobro držali prvih 15 minuta, no do odmora su slomljeni i s 18:13 Kauboji su otišli na odmor. U nastavku je bilo sjajnih razdoblja igre u kojima je prednost rasla na +7, da bi onda Slovaci zabijali i po četiri pogotka zaredom, no trijumf nikad nije došao u pitanje. Rezultat 31:25 zadovoljio je prepunu Arenu Zagreb i svi jedva čekamo odlučujuće susrete na Svjetskom prvenstvu.

Najbolji strijelci u hrvatskim redovima bili su Mateo Hrvatin sa šest pogodaka i Tonči Vačić s pet, dok je kod Slovaka Šulc zabio sedam golova.

Sutra rukometaši imaju zasluženi dan odmora, a u utorak je na redu poslastica: superderbi između Hrvatske i Francuske, dvije najjače rukometne reprezentacije na svijetu. Iako su obje ekipe osigurale polufinale i možda će biti kalkuliranja u ovoj utakmici, sigurni smo da nas očekuje pravi spektakl. Pobjednik ovog sudara divova mogao bi biti nagrađen slabijim protivnikom u polufinalu, Poljskom ili Norveškom, dok će poraženog čekati Danska ili Njemačka, pa i nije svejedno tko će pobijediti. Pred prepunom Arenom Zagreb ne trebamo se bojati čak ni Francuza, no neće biti lako protiv Galskih pijetlova.

Tijek utakmice:

Kraj - Hrvatska je uz rutinsku igru došla do pobjede protiv Slovačke. Iako je bilo i loših razdoblja igre, naši su kad je bilo najvažnije odigrali najbolje i to je sedma pobjeda zaredom, vrijedna polufinala SP-a

31:25 Gol Slovaka iz sedmerca u posljednjoj sekundi utakmice

31:24 Duvnjak krade loptu i zabija iz kontre 15 sekundi prije kraja!

30:23 Valčić! Novi gol vanjske linije Kauboja

29:22 Silovit udarac Duvnjaka probušio je slovačkog golmana

28:22 Metličić od poda zabija s igračem više

27:22 Hrvatin ponovo pogađa s lijevog krila i osam minuta prije kraja utakmica je riješena

26:21 Čupić pogađa iz dvojbenog sedmerca, a Slovaci se ljute i zbog igrača manje koji im je isključen

18:14 Šulc neobranjivim udarcem otvara drugi dio susreta

Poluvrijeme - Hrvatska kontrolira utakmicu protiv Slovačke. Prednost od pet razlike na poluvremenu jamac je da do kraja susreta neće biti iznenađenja i da će naši poput Francuza osigurati mjesto u polufinalu

18:13 Lacković još jednom zabija u posljednjim sekundama prvog poluvremena, kao i protiv Švedske

17:12 Spektakularna golčina Balića! Niski udarac koji je na kraju odsjeo u rašljama!

16:12 Balić proigrava Vorija, koji sigurno pogađa

15:12 Odličan gol Daniela Vala, koji je ostao ležati nakon pogotka, ali nema isključenja

6:4 Tonči Valčić pogađa s deset metara u donji lijevi kut

5:3 Alilović baca loptu u kontru i Hrvatin se ušetao u gol!

4:3 Hrvatin i Duvnjak preokreću rezultat

2:3 Martin Stranovsky iz kontre donosi prednost gostima

2:1 Domagoj Duvnjak pod gredu neobranjivo s deset metara!

1:1 Duvnjak za Vorija koji sigurno pogađa

0:1 Metličić promašuje, Šulc zabija!

Kauboji večeras pred prepunom Arenom Zagreb love sedmu uzastopnu pobjedu koja bi im i matematički osigurala polufinale Svjetskog prvenstva!

Sastav Hrvatske: Venio Losert, Mateo Hrvatin, Ivano Balić, Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković, Vedran Zrnić, Igor Vori, Denis Špoljarić, Petar Metličić, Josip Valčić, Tonči Valčić, Mirko Alilović, Ivan Čupić, Marko Kopljar

Sastav Slovačke:Teodor Peul, Csaba Szucs, Peter Kukučka, František Šulc, Juraj Niznan, Tomaš Urban, Richard Stochl, Michal Shejbal, Radovan Pekar , Andrej Petro, Tomaš Stranovsky, Radoslav Antl, Daniel Valo, Martin Stranovsky