Kauboji bez problema

Visoka pobjeda uz opuštenu igru

Hrvatski rukometaši očekivano su se lako obračunali s Kuvajtom. U jednoj opuštenoj utakmici Červarovi izabranici došli su do pobjede rezultatom 40:21, i tako ostvarili i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu, uoči puno većih iskušenja u nastavku turnira.

Nakon teško iščupane pobjede protiv neugodne Južne Koreje hrvatski rukometaši u drugom su kolu imali puno lakši izazov. Reprezentacija Kuvajta ne spada u prvu rukometnu ligu, a tako su i prošli u solidno popunjenoj splitskoj Spaladium Areni.

Gosti iz Kuvajta dobar su otpor pružili Červarovim izabranicima samo u prvih deset minuta utakmice, no već sredinom prvog dijela njihov je brod počeo tonuti, da bi Hrvatska već do poluvremena imala ogromnih +9.

U nastavku utakmice prednost je rasla iz minute u minutu. Nazabijali su se svi hrvatski igrači. Najbolji strijelac bio je Goran Šprem sa 8 golova, a Ivan Čupić koji ih je zabio 6 proglašen je najboljim igračem utakmice. Krajnjih 40:21 realan je odnos snaga u ovoj dvoboju Davida i Golijata, koji je očekivano prošao bez iznenađenja.

Sutra Hrvatska igra s Kubom, koja nije ništa bolja reprezentacija od Kuvajta. Protiv Španjolske i Švedske Kubanci su doživjeli teške poraze, a neće dobro proći ni protiv naših Kauboja.

To će biti ujedno i posljednja prilika za odmaranje igrača Lini Červaru, jer nakon Kube slijede Španjolska i Švedska, dvije izvrsne reprezentacije protiv kojih će trebati igrati fantastično ako želimo pobijediti i osigurati plasman u polufinale.

Tijek utakmice:

Kraj - Hrvatska je stigla do uvjerljive pobjede 40:21 protiv slabašnih gostiju iz Kuvajta. Lijepa utakmica nije nam ponudila velika uzbuđenja, ali novi bodovi na našem su kontu i to je najvažnije

39:29 Šprem opet s krila! Čak 8 golova u ovoj utakmici, prvi strijelac susreta

37:19 Šprem je uspio iz mrtvog kuta zabiti gol s krila. Zbilja sjajno

36:18 Sjajan cepelin Šprema za Zrnića i fantastičan gol Hrvatske!

35:18 Blaženko Lacković vratio se u igru i zabio s deset metara iz skok šuta sjajan pogodak

33:18 Zrnić zabija jednu od mnogobrojnih kontri na ovoj utakmici, ovaj put s igračem više

32:17 Izvrsna solo akcija Buntića, u trenucima kad se obrane više ne igraju ozbiljno

30:15 Šprem iz kontre vješto vara golmana i Kuvajt izgleda potpuno razbijem, pa nije ni čudo što je trener pozvao minutu odmora

29:15 Domagoj Duvnjak!!! Opet solo prodor u njegovom stilu i kao bonus izboreno isključenje

28:15 Golčina Buntića s deset metara donosi nam velikih +13

26:14 Šprem ulazi u seriju pogodaka

25:14 Šprem sa krila koristi igrača više

24:14 Tonči Valčić dobiva priliku i odmah zabija svoj prvi pogodak

23:13 Šprem pogotkom otvara drugo poluvrijeme

Poluvrijeme - Hrvatska ima sigurno vodstvo protiv Kuvajta, koji je našima pružio solidan otpora na početku utakmice, ali onda i prilično pao u nastavku. Dobro popunjena Spaladium Arena može u drugom poluvremenu očekivati revijalnu utakmicu između dva neravnopravna protivnika

22:13 Buntić ulazi u seriju pogodaka. Vrlo je dobro zamijenio Metličića

21:12 Buntić prolazi na silu i vraća na velikih +9. Kuvajt sad ima dva igrača više...

20:11 Domagoj Duvnjak zabija iz kontre

19:11 Opušteni Čupić zabija lobom iz sedmerca!

18:11 Čupić i Buntić dodatno povećavaju prednost. Utakmica je riješena

16:10 Anušić je ušao u igru i zabio s crte

14:9 Igra se bez obrana, Lacković zabija s deset metara iz skok šuta

13:8 Igor Vori sam ko duh zabija s lakoćom

12:7 Kontra za Hrvatsku, fantastičan cepelin i gol Domagoja Duvnjaka!

11:7 Čupićev četvrti gol za +4!

10:7 Opet čovjek više, opet na krilo, opet Čupić siguran!

9:7 Petar Metličić ponovo siguran! Nažalost, najbolji igrač Kuvajta Algharabali se ozlijedio, krivo je stao i to bi mogao biti početak njihovog kraja. No, bar će našima sad biti lakše napraviti prednost

8:6 Igor Vori našao se sam u kontri i sigurno realizirao. No, Kuvajt se stvarno dobro drži

7:5 Domagoj Duvnjak solo akcijom izvrsno prolazi i zabija

6:4 Čupić s krila! Sjajno iskorišten igrač više

5:4 Hrvatska ima igrača više, a Čupić zabija za novu prednost

4:3 Petar Metličić zabija za novu prednost Kauboja

3:2 Igor Vori izborio se za poziciju i sigurno poentirao

2:2 Algharabali! Kuvajt je dobro otvorio utakmicu!

2:1 Kuvajt je izravno, ali Lacković ponovo zabija svom snagom

1:0 Lacković silovito zabija!

Počelo je! Hrvatska u lovu na drugu pobjedu u skupini..

Sastav Hrvatske: Venio Losert, Mateo Hrvatin, Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković, Vedran Zrnić, Igor Vori, Denis Špoljarić, Petar Metličić, Denis Buntić, Tonči Valčić, Mirko Alilović, Ivan Čupić, Dalibor Anušić

Sastav Kuvajta: Hasan Alshatti, Ibrahim Sanquour, Husain Alshamari, Mahdi Alqallaf, Abdullah Altheyab, Torki Alkhalidi, Mohammad Algharaballi, Abdulaziz Alanezi, Abdulaziz Ahmad, Hamad Alrashidi, Meshari Alotaibi, Sameh Alhajeri, Ali Abdulredha, Faisl Alshamari