VIDEO Ništa od spektakla: Brazil i Portugal razočarali!

Nogometaši Brazila i Portugala odigrali su pomirljivu utakmicu završivši je bez pogodaka...

U posljednjim susretima trećeg kola skupine G Svjetskog prvenstva u Južnoafričkoj Republici Brazil je tako očekivano izborio osminu finala kao prvoplasirana momčad u skupini, dok su Portugalci zauzeli drugo mjesto.

Dvoboj je bio interesantniji u prvom poluvremenu, tijekom kojeg je sudac utakmice, Meksikanac Benito Archundia, pokazao čak sedam žutih kartona: četiri Portugalcima i tri Brazilcima. Rekord na Svjetskom prvenstvu po žutim kartonima unutar prvog poluvremena iznosi devet opomena, a datira iz dvoboja Njemačke i Kameruna na SP-u 2002. godine.

Najveću je priliku u tom dijelu igre za Brazilce propustio Nilmar, koji je na asistenciju Luisa Fabiana u 30. minuti pogodio vratnicu izbliza, ali i iskosa s lijeve strane. Golman Portugalaca Eduardo pripomogao je preusmjerivši loptu u okvir gola.

Pogledajte sažetak utakmice

U drugom je poluvremenu ritam igre pao, a najveću je priliku promašio portugalski veznjak Porta Raul Meireles u 60. minuti. Obranio mu je Julio Cesar udarac malo iskosa s lijeve strane nakon sjajnog prodora Cristiana Ronalda u 16-erac i loše obrambene reakcije Lucija.

Brazil je u prvom poluvremenu imao loptu u posjedu 63 posto vremena. U drugom je razina pala na 58 posto.

Brazilskoj je nogometnoj vrsti ovaj remi bez pogodaka bio prvi u natjecanju po skupinama nakon Svjetskog prvenstva 1974. godine. Tada je 'Seleçao' krenuo u turnir s dvama dvobojima bez pogodaka, protiv Jugoslavije i Škotske.

U drugom je srazu skupine G Obala Bjelokosti u Nelspruitu ostvarila prvu pobjedu na ovogodišnjem Mundijalu. Predvođeni Didierom Drobom igrači Sven-Görana Erikssona pobijedili su 3-0 golovima Yaye Tourea, Romarica i Kaloua.

Kvalitetna generacija bjelokošćanskih nogometaša tako i svoj drugi Mundijal završava neuspjehom. I u Njemačkoj su bili u 'skupini smrti'.

Sjevernokorejci se kući vraćaju s trima porazima i najgorom gol-razlikom od svih reprezentacija na turniru: 1-12!