VIDEO Lavovi razočarali: Japan srušio Kamerun!

Nogometaši Japana upisali su prvu pobjedu na SP-u u Južnoj Africi trijumfom nad Kamerunom 1-0 u dvoboju skupine E.

Iako nije djelovao pretjerano uvjerljivo uoči SP-a, Japan je fantastično startao na najvećem nogometnom turniru u7 Južnoj Africi, pobjedivši favorizirane kamerunske 'Lavove' 1-0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je veznjak CSKA Moskve Keisuke Honda u 39. minuti. Matsui je uputio dobar centaršut s desne strane, a lopta je preletjela sve igrače Kameruna u kaznenom prostoru. Prihvatio ju je i primirio Honda, te s tri metra pospremio u mrežu. Izuzev te akcije iz koje se dogodio pogodak, teško je izdvojiti neki zanimljivi detalj iz prvih 45 minuta.

U nastavku je ipak bilo zanimljivije, iako i dalje ne previše sadržajno. Samuel Eto'o, koji je povremeno svojim solo-prodorima unosio nemir u obranu Japana, u 49. minuti odlično je probio desnu stranu, te servirao loptu Choupo-Motingu, koji je iz solidne pozicije pucao preko gola.

U 82. minuti Japanci su mogli osigurati pobjedu, ali je Okazaki udarcem, malo iskosa s lijeve strane, pogodio samo vratnicu. Kamerun je najbolju situaciju za gol, računajući cijelu utakmicu, imao u 85. minuti, kada je Mbia sjajnim udarcem s više od 20 metara pogodio gredu.

Japanci su ukupno zapucali pet puta na utakmici, svaki puta u okvir gola, dok je Kamerun uputio 8 udaraca prema golu japanskog vratara, a četiri od njih u okvir gola.

Najzanimljivije trenutke s utakmice pogledajte OVDJE.