Južna Afrika i Meksiko remizirali na otvaranju SP-a!

Na otvaranju SP-a pred 84.000 gledatelja domaćin Južna Afrika i Meksiko odigrali su 1-1 na Soccer City stadionu u Johannesburgu...

Utakmicom Južne Afrike i Meksika počelo je Svjetsko prvenstvo! Na samom otvaranju Mundijala objema reprezentacijama pripalo je po jedno poluvrijeme. Aguirreovi izabranici puno su bolje otvorili utakmicu i od samog starta zagospodarili terenom. Međutim, Južna Afrika je izdržala uvodni pritisak, iako je Meksiko imao par dobrih prilika.

Najveća opasnost po domaćina stizala je s desne strane gdje su ordinirali Aguilar i Dos Santos. Ovaj potonji bio je posebno inspiriran i opasan po vratara Khunea. Najbolju priliku u prvoj četvrtini utakmice propustio je, pak, Franco koji je imao čisti zicer, ali je bio neprecizan. S obzirom da ima jače individualce, Meksiko je strpljivo osvajao teren i polako se približavao golu.

Pred kraj prvog dijela Aguirreovi igrači su ubacili u višu brzinu i ponovno nanizali par izvrsnih akcija iz kojih su trebali postići pogodak. No, obrana Južne Afrike je izdržala sve napade i uspjela sačuvati i više nego dobar rezultat na poluvremenu. Odmor kao da je bio idealan za Parreirine igrače koji su bolje krenuli u nastavku. I odmah podigli stadion na noge.

Erupcija oduševljenja uslijedila je nakon prekrasnog pogotka Tshabalale. Do tada neprimjetni domaćin SP-a našao se u poziciji koju su silno priželjkivali - da prvi povedu. Meksički reprezentativci ostali su šokirani i jedno vrijeme nisu mogli spojiti nekoliko jednostavnih dodavanja. Izbornik Aguirre potegnuo je za napadačkim izmjenama kako bi osvježio momčad, ali ni to nije pomoglo.

Međutim, deset minuta prije kraja Marquez je vratio Meksiko u život. Igrač Barcelone najbolje se snašao poslije ubačaja Guardada i iz blizine pogodio za 1-1. Nakon toga je uslijedilo zatišje sve do 90. minute, kada je Mphela promašio sjajnu priliku za pobjedu. Pogodio je stativu. Ipak, na kraju obje reprezentacije mogu biti zadovoljne podjelom bodova, jer nitko nije odigrao cijelu utakmicu u istom ritmu.