Gana uz pomoć Kuzmanovića sredila sterilnu Srbiju

Peti uzastopni poraz na utakmicama Svjetskog nogometnog prvenstva doživjela je srpska reprezentacija. Golom s bijele točke Rennesovog napadača Asamoaha Gyana, Gana je upisala 1-0 pobjedu...

Bila je ovo otvarajuća utakmica skupine D južnoafričkog Mundijala, a igrana je pred više od 34.000 ljudi u Pretoriji, na Loftus Versfeld stadionu.

Nakon što su pokorili kvalifikacijsku skupinu u kojoj je najzvučnija reprezentacija bila Francuska, Srbi su s velikim ambicijama stigli na jug Afrike, no u igri bez prevelikog broja reakcija vratara, tri su boda prepustili Gancima.

Točnije, afrička ih je reprezentacija zaslužila pogotkom iz 83. minute. Postignut je on s bijele točke nakon što je jednu visoku loptu rukom dohvatio Zdravko Kuzmanović, a siguran realizator najstrože kazne bio Gyan.

Valja reći da je isti napadač imao priliku proslaviti se na ovoj utakmici, međutim, njegove su lopte u 60. i drugoj minuti sudačke nadoknade odsjedale na okviru gola Vladimira Stojkovića.

Također, Gancima je svakako na ruku išlo i isključenje stopera Aleksandra Lukovića koji je u 54., a potom i u 74. minuti javno opomenut žutim kartonima, nakon čega i isključen.

Jednu od boljih prilika Antićevi nogometaši propustili s igračem manje, u 79. minuti. Tom je prilikom Miloš Krasić, meta jakih europskih klubova, neometan s desetak metara pucao po sredini gola. Stajao je ondje sigurni Richard Kingson.