Furiozna Koreja očitala lekciju bivšim europskim prvacima

Nogometaši Južne Koreje prva su reprezentacija koja je ostvarila pobjedu na SP-u u Južnoafričkoj Republici. Nakon što su dvije otvarajuće utakmice u skupini A završile bez pobjednika, Južna Koreja je u sklopu 1. kola skupine B savladala Grčku 2-0...

Trenutno 47-plasirana reprezentacija FIFA-ine ljestvice nadigrala je u potpunosti Grke na Nelson Mandela Bay Stadiumu u Part Elizabethu i tako upisala svoju prvu pobjedu u povijesti Mundijala van azijskog tla.

Bivši europski prvaci doživjeli su četvrti uzastopni poraz na Svjetskim prvenstvima

Dominirali su izabranici južnokorejskog izbornika Jung Moo Huha travnjakom i posve pretrčali Grke, a na kraju su slavili golovima Lee Jung-Sooa iz 7. i Park Ji Sunga iz 52. minute.

Otvarajući gol na utakmici zabio je Jung-Soo nakon ubacivanja iz kornera s lijeve strane Ki Sung-Yonga. Njegov je ubačaj preletio sve obrambene igrače Grčke i pronašao Jung-Sooa, koji je ostao sam na drugoj vratnici i nije mu bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Najveću priliku za povećanje vodstva imali su Južnokorejci U 28. Minuti, ali je udarac Park Chu-Younga zaustavio grčki vratar Tzorvas.

I u drugom su dijelu Korejci bili puno bolja momčad i nastavili su sa dominacijom, a okrunili su to golom koji je postigao njihov kapetan i član Manchester Uniteda Ji Sung. Oteo je krilni igrač 'crvenih vragova' loptu grčkom braniču Loukasu Vyntri 30-ak metara od gola i sjurio se kao munja prema vratima Alexandrosa Tzorvasa i lijepo ga matirao udarcem u desni donji kut.

Najbolje prilike u drugom dijelu Grci su imali preko Salpingidisa i Kapetanosa u 70. i 72. minuti, ali su njihovi pokušaji otišli pokraj gola, odnosno zaustavio ih je korejski vratar Sun Gryong.

Bivši europski prvaci (iz Portugala 2004.) tako su startali u natjecanje porazom, što je bio njihov već četvrti uzastopni na Svjetskim prvenstvima.