Igrači ostali u šoku

Sudac iznenadio krajnje nepristojnim rječnikom: Zar ste napunili gaće?

Neuobičajenom su rječniku glavnog suca svjedočili nogometaši, članovi stručnih stožera i brojne nazočne osobe uoči početka subotnje utakmice Schalke - Kaiserslautern u 9. kolu Bundeslige.

Četiri minute prije početka dvoboja sudac Peter Sippel je dvaput glasno zazviždio ispred svlačionica, što je uobičajeni znak nogometašima da je vrijeme za izlazak na travnjak. Iz Kaiserslauternove svlačionice nije, međutim, bilo nikakve reakcije, a nakon što je procijenio da predugo čeka, Sippel je pokucao na vrata i povikao:

"Izlazite van! Ili ste možda već napunili gaće?"

Nazočni su ostali u šoku, a Sippel se dan kasnije u izjavi za Bild pokušao obraniti.

"Bilo je nekih brzopletih riječi, ali ne mogu se sjetiti jesam li spominjao pune gaće", rekao je poduzetnik iz Münchena.

Da stvar bude gora, Sippel je u 61. minuti spomenute utakmice dosudio jedanaesterac za Schalke i isključio Kaiserslauternova Brazilca Rodneija iako je televizijska snimka potvrdila da nikakvog prekršaja nije bilo. Unatoč tome, gosti su slavili s 2-1.