Evo zašto im treba Modrić

Terry još jednom brutalno startao: Karate udarac đonom u glavu

Nogometaši Chelseaja u drugoj su ovoljetnoj pripremnoj utakmici pobijedili domaćeg drugoligaša Portsmoutha na Fratton Parku 1-0...

Prikazala je momčad mladog trenera Andrea Villas-Boasa dosta siromašnu igru, a jedini gol slučajno je za goste zabio branič domaćih Tal Ben-Haim, inače nekadašnji branič Chelseaja, u vlastitu mrežu.

Domaći su trebali izjednačiti u 53. minuti kada je portugalski vratar Chelseaja Nene Hilario u 16-ercu oborio domaćeg napadača Lukea Varneyja. Portugalac se iskupio obranivši udarac istom napadaču.

Umalo tragično Varney je nastradao u 85. minuti kada ga je vrlo neopreznim, premda nenamjernim karate-udarcem onesposobio John Terry. Pogodio je engleski reprezentativac Varneyja precizno đonom u glavu.

Reporter Guardiana Jamie Jackson gledao je pomno utakmicu i razočarao se izostankom ideje u igri londonskog sastava.

"Nakon ovoga prilično je jasno zašto Chelsea tako jako želi Modrića", napisao je.

Engleski mediji također pišu da je Villas-Boas sve više počeo razmišljati o Palermovu Argentincu Javieru Pastoreu za slučaj da Modrić ostane u Tottenhamu. (TS)