Izgledalo je stravično

Nitko to nije mogao gledati! Zbog ove ozljede neće igrati barem sedam mjeseci

Derbi 7. kola rumunjskog nogometnog prvenstva u Bukureštu su odigrali Steaua i Pandurii iz Targu Jiua.

Rezultatski je utakmica riješena već u 19. minuti kada su gosti poveli s 2-1 što je bio i konačni rezultat, ali prava drama se dogodila tri minute prije kraja utakmice. Naime, tada je Steauin igrač Florin Gardos neoprezno, s dvije noge, faulirao Cosmina Bacilu i time mu slomio nogu u gležnju.

Iako video snimka ne pokazuje koliko je stravična ozljeda Bacile, scene kada se igrači i jedne i druge momčadi drže za glavu dok liječnici pružaju nesretnom 28-godišnjaku pomoć dovoljno govori o težini ozljede. Nakon medicinske obrade postalo je jasno kako će Bacila s travnjaka izbivati minimalno sedam mjeseci. To je ponukalo Mariana Condescua, predsjednika kluba Pandurii, da traži tešku kaznu za Gardosa.

"Trebalo bi da bude suspendiran dok se Bacila ne vrati na teren“, rekao je Condescu, a vlasnik Steaue Gigi Becali je rumunjsku javnost šokirao izjavom kako Gardos nije zaslužio isključenje. "On nije ni dotaknuo Bacilu, sudac nas je opljačkao“, izjavio je Becali koji je poznat po (pre)čestom smjenjivanju svojih trenera.