Ipak bez teže ozljede

Izgledalo je stravično: Drogbu nokautirao golman Norwicha

Napadač Chelseaja Didier Drogba završio je u bolnici nakon što je pretrpio ozljedu glave u dvoboju trećega premierligaškog kola.

Sastav Andrea Villas-Boasa na Stamford Bridgeu teško je i neuvjerljivo pobijedio novopečenog Premierligaša Norwicha 3-1, s tim da su posljednjih 20-ak minuta utakmice, od 81. do 101.minute, koliko je dvoboj trajao sa sudačkom nadoknadom, odigrali bez isključenog vratara Johna Ruddyja.

Upravo je Ruddy nenamjerno prouzročio ozljedu 33-godišnjeg centarfora u 65. minuti utakmice. Pri izlasku na jedan centaršut vratar gostiju promašio je pokušaj boksanja lopte, ali je zato precizno u lice pogodio Bjelokošćanina. Nokautirani je napadač kao pokošen, bez ikakve amortizacije rukama, glavom i tijelom poput vreće pao na travnjak.

Pomoć mu se pružala više od pet minuta. Isprva je bio bez svijesti, ali se potom oporavio počevši pokazivati znakove oporavka. Odvezen je u bolnicu na daljnje pretrage

Nakon utakmice trener Chelseaja Andre Villas-Boas se oglasio o stanju napadača iz Obale Bjelokosti: "Drogba pokazuje progresivne znakove oporavka. Napravit ćemo još dodatnih pretraga kako bismo saznali točno u kakvom je stanju, ali zasada se oporavlja. Nadamo se da će sve biti u redu s njim, prije svega kao čovjekom, a zatim i kao nogometašem", rekao je Portugalac.

Iako je cijeli sraz s vratarom Norwich Citya izgledao stravično, Drogba ipak nije teže ozlijeđen. "Napadač je pretrpio blaži potres mozga. Klupska će liječnička služba nastaviti motriti njegovo stanje tijekom dolazećih dana. Chelsea FC može potvrditi da je pušten iz bolnice nakon odrađenih testiranja", priopćili su iz londonskog kluba, a Drogba je pušten na kućnu njegu.