izbacio ga hrvatski igrač

Problematična teniska zvijezda, nekoć top 10 igrač ispao u Zagrebu: Pobjeđivao je i Federera

Nekoć veliki teniski talent Ernests Gulbis ispao je na Zagreb Openu.

Hrvatski tenisač Borna Gojo (ATP - 238) plasirao se u osminu finala ATP challengera Zagreb Open nakon što je u utorak u 1. kolu svladao Latvijca Ernestsa Gulbisa (ATP - 185) sa 7-6 (5), 7-6 (5) u meču koji je trajao 2 sata i 30 minuta.

U prvom setu Gojo je ispustio dvije break-lopte u osmom gemu i set-loptu kod vodstva 6-5 na servis protivnika. No, u tie-breaku je uspio nadoknaditi propušteno.

I u drugom setu Gojo je bio više puta u prednosti protiv Gulbisa, koji je svojedobno bio deseti igrač svijeta, a u karijeri ima i dvije pobjede nad Rogerom Federerom. Gojo je tri puta imao prednost "breaka" i servis kod vodstva 5-4, ali je opet odlučio tie-break u kojem je hrvatski igrač ponovno bio bolji.

U osmini finala Borna Gojo igrat će protiv Brazilca Thiaga Seybotha Wilda (ATP - 126) i bit će to njihov prvi međusobno susret.

Drugi hrvatski predstavnik na Zagreb Openu Nino Serdarušić (ATP - 295) u utorak će igrati protiv drugog nositelja i 94. igrača svijeta Španjolca Pedra Martineza.

gol expired Sammirova poruka Sosi: "Sammir nije Damir i nikada neće biti!" divider