Hantuchova bolja

WTA Linz: Martić ipak posrnula već na prvoj prepreci u glavnom turniru

Slovakinja Daniela Hantuchova, 25. tenisačica svijeta i 8. nositeljica WTA turnira u Linzu, svladala je u 1. kolu najbolju hrvatsku igračicu Petru Martić 6-3, 6-7(6), 6-1.

Hantuchova je imala teži posao nego što sugerira krajnji rezultat. Otpor 20-godišnje Martić, 52. tenisačice svijeta, slomila je tek nakon dva sata i 41 minute igre u njihovom prvom susretu.

Martić je u prva dva seta izborila čak 15 break-lopti, realizirala je samo dvije, dok u trećem setu niti jednom nije stigla do šanse za break.

No, svoju je šansu propustila u prvom setu, u kojem je povela s 2-0 i stigla do dvije povezane break-lopte za 3-0, koje nije iskoristila. Hantuchova je osvojila pet gemova zaredom, a onda je Martić kod zaostatka 5-3 opet izborila 15-40, dvije break-lopte. Odigrala je suviše pasivno, kao i dosta puta u sličnim situacijama.

U drugom setu je Martić povela s 4-2, Slovakinja je vratila break i izjednačila na 4-4, a Martić je kod vodstva 6-5 propustila set-loptu. U tie-breaku je spasila meč-loptu Hantuchove pri njezinom vodstvu 6-5. Martić je odlično odigrala taj poen, osvojila i sljedeća dva, te odvela meč u treći set.

No, u toj dionici je izostala sva ona dramatika koju su gledatelji vidjeli u prva dva seta. Hantuchova je bila bolja, iako opet ne toliko bolja koliko bi se moglo zaključiti po rezultatu.

Podsjećamo, Petra Martić je nastup u glavnom ždrijebu turnira u Linzu izborila kroz kvalifikacije, u kojima je bila prva nositeljica.