ovom se nitko nije nadao

ŠOK za Marina Čilića: Izgubio u 2. kolu Wimbledona od 82. igrača svijeta!

Marin Čilić zaustavljen je u 2. kolu Wimbledona od 82. igrača svijeta Guida Pelle.

Marin Čilić izgubio od Pelle u Wimbledonu (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Marin Čilić iznenađujuće je zaustavljen u 2. kolu Wimbledona od 82. igrača svijeta Guida Pelle. Lanjski finalist izgubio je od Argentinca nakon tri sata i 15 minuta igre sa 6:3, 6:1, 4:6, 6:7, 5:7.

Čilić je prva dva seta dobio u manje od sat vremena u srijedu, a onda je u završnici trećega kiša prekinula njegov dvoboj. Danas je susret nastavljen i ni u jednom trenutku Čilić nije izgledao kao da drži meč pod kontrolom.

Čak i kad je poveo s 3:1 u četvrtom setu, Pella je uzvratio već u idućem servis-gemu i od tog je trenutka započeo Čilićev kraj. Argentinac je meč odveo u peti set nakon što je sa 7:3 dobio tie-break.

U odlučujućem setu Pella je spasio tri break-lopte u petom servis-gemu, a potom je počeo prijetiti. Najprije je kod vodstva 5:4 propustio dvije meč-lopte, no onda je realizirao drugu u 12. gemu i upisao prvu pobjedu protiv Čilića u drugom međusobnom ogledu.