Wimbledon: Anonimni Poljak izbacio Ljubičića, Martić prošla!

I druga je hrvatska tenisačica, 19-godišnja Petra Martić, uspješno apsolvirala nastup u prvom krugu Wimbledona. Ne može se to reći za Ivana Ljubičića, prvog među nositeljima koji je izletio s turnira...

Od hrvatskog je tenisača, 15. igrača svijeta i 17. nositelja turnira, bolji bio nepostavljeni Poljak Michal Przysiezny, 93. igrač svijeta, pobijedivši 7-5, 7-6(5), 6-3.

Za treće kolo Martić će se boriti protiv Francuskinje Marion Bartoli

Vodio je Ljubičić 5-3 u prvom setu prije no što je izgubio četiri gema u nizu poklonivši time pobjedu Poljaku u prvom setu. U drugom je Poljak bio pribraniji u tie-breaku, da bi potpuno iskoristio pad Ljubičića u završnici trećeg seta. Nakon samo 21 minute igra u tom dijelu meča Ljubičić je izgubio još dva svoja servis-gema te Przysieznom omogućio pobjedu 6-3.

Povratnik u redove hrvatske Davis Cup reprezentacije tako je nastavio ispodprosječan niz rezultata u All England Clubu. Na turniru u kojem je slavio juniorski naslov 1996. godine nastupio je deseti put te šesti put ispao u prvom kolu. Dva je puta dospio do drugog, još dva puta do trećeg kola. Samo na US Openu ne može se pohvaliti boljim rezultatom kad su nastupi na Grand Slamu u pitanju.

Za dobre vijesti se zato pobrinula Petra Martić, koja je preokrenula dvoboj prvog kola protiv domaće predstavnice Elene Baltache pobijedivši na kraju 2-6, 7-5, 6-3 nakon dva sata i devet minuta igre.

Imala je Britanka, 52. igračica WTA ljestvice, priređenu pobjedu protiv 19-godišnje Dućanke, 76. igračice svijeta. Nakon uvjerljivo dobivenog prvog seta, vodila je i u drugome 4-2, no u tom je trenutku talentirana Hrvatica u potpunosti preokrenula meč. Dobila je na kraju taj set 7-5, da bi na kraju trijumfirala 6-3 iskoristivši jednu od četiri break-prilike u toj dionici meča.

Za treće kolo Martić će se boriti protiv 11. nositeljice turnira, Francuskinje Marion Bartoli, koja je u svom dvoboju prvog kola nadigrala Njemicu Juliju Görges 6-4, 6-3. S Francuskinjom Hrvatica dosad nije igrala.