Veliki trijumf Škugora na turniru u Pekingu!

Hrvatski 22-godišnji tenisač Franko Škugor osvojio je na ATP Challengeru u Pekingu svoj prvi naslov karijere na turnirima te kategorije...

Najbolje razdoblje karijere za šibenskog tenisača nastavilo se i u Pekingu. U finalu je Škugor, postavljen za 5. nositelja na turniru, pobijedio trećeg nositelja, Francuza Laurenta Recouderca, 3-6, 6-4, 6-3.

Francuski tenisač imao je set i 3-1 u drugom setu. Škugor se u tim trenucima dosta mučio sa servisom, jednim od najjačih oružja. No, na vrijeme je proigrao, u šestom gemu je nadoknadio break zaostatka, a u desetom je s još jednim oduzetim servisom svom suparniku osigurao drugi set. U trećem setu je Škugor nakon rezultata 3-3 osvojio zadnja tri gema u meču.

Bio je to prvi susret ovih tenisača. Recouderc na ATP ljestvici zauzima 218. mjesto, a Škugor je ovoga tjedna 255., što mu je i najbolji plasman u karijeri. No, već u ponedjeljak će Škugor uživati u novom najboljem rankingu, ispod 200. pozicije. Pobjeda na ovome turniru nosi 100 ATP bodova, uz nagradu od 10.800 dolara, a Škugor na aktualnoj listi ima 178 bodova. Jasno je, dakle, koliko mu je u bodovnom smislu, dakako, i u emotivnom, znajačna pobjeda u Pekingu.

Podsjećmo, Šibenčanin je prošlog mjeseca ostvario prve tri pobjede u karijeri na ATP turnirima. Prvo je u švedskom Båstadu iz kvalifikacija stigao do četvrtfinala glavnog turnira, a nakon toga je prošao i 1. kolo ATP turnira u našem Umagu. Nakon toga je razmišljao da li se zaputiti na dalek put u Peking. Donio je najbolju moguću odluku i – otišao.

Ovo je Škugoru bio prvi finale u karijeri na nekom ATP Challengeru. Odigrao je četiri finala na ITF Futuresima i u sva četiri pobijedio. Očito se dobro osjeća u finalnim dvobojima...

Inače, turnir u Pekingu igrao se na tvrdoj podlozi, uz nagradni fond od 75.000 dolara. Na putu do finala, Škugor je eliminirao trojicu Kineza i jednog Tajvanca.