Ljubičić 'pao' u Montpellieru: Monfils prejak u finalu!

Ivan Ljubičić nije uspio osvojiti 11. turnir u karijeri. U finalu Montpelliera Monfils je bio bolji u tri seta...

31-godišnji hrvatski tenisač nije uspio dobar tjedan okruniti titulom u Montpellieru, na turniru kojeg je osvojio prošle sezone dok se još održavao u Lyonu. Nakon trijumfa nad Dentom, Nieminenom i Montanesom, Ljubičić je u finalu naišao na superraspoloženog francuskog tenisača Gaela Monfilsa, koji je akrobatskim tenisom slomio Ljubu i stigao do trećeg osvojenog turnira u karijeri.

Tijek meča:

Prvi set pripao je francuskom tenisaču, koji je bio puno uspješniji u realizaciji 'break' prilika. Naime, Ljubičić je u tri navrata dolazio do 30-40 i nije uspio niti jednom oduzeti servis, dok je u istoj situaciji Monfils 'breaknuo' protivnika dvaput i s lakih 6:2 odnio set pred domaćom publikom.

U drugom setu dogodio se veliki preokret. Ljubičić je izgubio servis, no kod rezultata 3:1 uzvratio je svom protivniku i počeo briljantno pogađati, forhendom i bekhendom. Pritisak koji je držao do kraja seta Monfils nije izdržao, Francuz je izgubio servis kod 5:5, a naš je igrač sigurnim servisima priveo posao kraju...

U trećem setu novi preokret. Ljubičićeva odlična igra iz drugog potpuno je nestala, a mladi Francuz zablistao je u punom sjaju. Ljubo se više nije mogao nositi s protivnikom, izgubio je servis dvaput te s glatkih 1:6 prepustio pobjedu protivniku.

Monfils bolji u svim segmentima igre

Ljubičić poraz može pripisati ponajviše svojim pogreškama i lošoj realizaciji 'break' prilika. Naime, dok je Francuz imao 5/6 iskorištenih prilika, naš je igrač imao samo 2/7. Imao je Monfils i više as servisa (11-6), bolji postotak prvog servisa (71%-55%), a posebno je dobar bio s osnovne linije. Kao i svi mladi igrači koji dolaze i Monfils može vratiti čuda iz nemogućih pozicija, što je Ljubičić osjetio na svojoj koži.

Tako je Monfils smanjio međusobni omjer pobjeda i poraza s Ljubičićem na 3-4, a Ljubo je ostao na 10 osvojenih turnira u karijeri, iz 23 pokušaja.

'Dao sam sve od sebe, što nažalost nije bilo dovoljno za pobjedu. Ipak, iza mene je sjajan tjedan. Nadam se povratku ovdje i sljedeće godine. Sada mi slijedi turnir u Baselu i meč protiv Floriana Mayera. Osjećam se dobro i iako je ždrijeb težak nadam se dobrim igrama ondje,' kazao je Ljubičić nakon meča dugog sat i 53 minute.

Teniska sezona traje još tri tjedna: sljedeći je na rasporedu Basel, tjedan kasnije veliki turnir u Parizu, pa onda i ATP završnica u Londonu.