Kostelić bez medalje u slalomu, zlato Grangea!

Najbolji hrvatski skijaš nije uspio u drugoj slalomskoj vožnji nadoknaditi velik zaostatak iz prvog laufa te je SP zaključio osmim mjestom...

Završilo je Svjetsko prvenstvo u alpskom skijanju, a posljednji osvajač zlatne medalje u njemačkom Garmisch-Partenkirchenu je Jean-Baptiste Grange, koji je na svjetskom tronu zamijenio Austrijanca Manfreda Prangera. Od medalja je dosad 26-godišnji Grange imao samo brončanu iz švedskog Årea 2007., kada je osvojio svjetsku broncu.

Ivica Kostelić je na kraju završio kao osmi, iako je logično bio jedan od prvih favorita za drugu svjetsku slalomsku krunu u karijeri. Bio je peti nakon prve vožnje, ali je već tada pokazao da nije u optimalnoj formi. Sporiju vožnju pokazao je i u drugom laufu, pa je tako u cilj ušao tek kao šesti sa 73 stotinke zaostatka za tada vodećim Šveđaninom Jensom Byggmarkom.

U drugoj vožnji Ivica je imao nekoliko manjih pogrešaka, te nije uspio "pokoriti" zahtjevnu stazu u Garmischu, prilično istrošenu prethodnim nastupima skijaša, kao što je radio većim dijelom sezone u Svjetskom kupu.

Sjajni Grange vodio je nakon prvog laufa, a dominantno je odradio i nastavak slaloma, te u cilj dojurio s 43 stotinke boljim vremenom od Byggmarka. Dotični je iznenadio i uzeo srebro, iako su nakon prve vožnje u mnogo boljoj poziciji bila druga dva Šveđana Myhrer i Hargin.

Broncom se na kraju zadovoljio talijanski skijaš Manfred Mölgg (drugi iz prve vožnje), a najveći skok i najbolje vrijeme druge vožnje je ostvario nekadašnji svjetski prvak u ovoj disciplini - Austrijanac Mario Matt. No, on je sa 15. mjesta došao na ono najnesretnije - četvrto.

Ivica tako nije uspio osvojiti drugu medalju na ovom Svjetskom prvenstvu. Prvu je, podsjetimo, osvojio u superveleslalomu, a svjetski prvak u slalomu bio je 2003. u Sankt Moritzu.

U drugoj vožnji vidjeli smo još jednog hrvatskog skijaša, mladog Filipa Zubčića, koji je nakon prve vožnje bio 43. Zubčić je u drugoj znatno popravio plasman i utrku okončao na 30. mjestu sa ukupno 8.76 sekundi slabijim vremenom od Grangea.

Drugi hrvatski predstavnik, Natko Zrnčić-Dim završio je svoj nastup još u prvoj vožnji.

Slalom je bio završna disicplina na Svjetskom prvenstvu u Garmischu, a Hrvatska je u poretku osvajača medalja na 11. mjestu s jednom broncom, Ivičinom u superveleslalomu.