Uf, kakav poraz

US Open: Veić teško poražen u posljednjem kolu kvalifikacija

Hrvatski tenisač Antonio Veić teško je poražen u posljednjem kolu kvalifikacija posljednjeg Grand Slam turnira sezone US Opena.

Bolji od njega bio je Nizozemac Jesse Huta Galung sa 6-0, 6-1. Ništa nije polazilo za reketom hrvatskom tenisaču Antoniju Veiću na posljednjoj prepreci prije glavnog turnira. Veić je u cijelome meču osvojio svega 27 poena, od čega 15 na servisu i 12 na prijemu.

Šest je puta gubio svoj početni udarac, te nijednom nije imao priliku oduzeti servis nizozemskom tenisaču. Prvi set bio je gotov za svega 20 minuta, a Huta Galung ga je osvojio rezultatom 6-0. U drugome setu Veić je zaigrao "bolje", ali nikako nije uspijevao ugroziti servis Nizozemca, dok se na svojem i dalje mučio. Kod 2-1 za Nizozemca Veić je stigao do izjednačenja, ali nije uspio domoći se break-lopte. Nakon toga Huta Galung je nanizao još tri gema i zaključio meč šestim breakom.

Posljednji Grand Slam turnir sezone počinje u ponedjeljak, ukoliko ne dođe do promjena s obzirom da uragan Irena opasno prijeti obali New Yorka.