ATP Finals

Tipsarević propustio meč loptu i smanjio izglede za polufinale završnog turnira!

Češki tenisač Tomaš Berdych ostvario je prvu pobjedu na ATP World Tour Finalsu u Londonu.

U 2. kolu skupine A svladao je Srbina Janka Tipsarevića koji je u turnir ušao nakon odustajanja Andyja Murrayja.

Tipsarević je tako igrao svoj prvi meč u O2 Areni i bio korak do pobjede. U tie-breaku trećeg seta je imao meč-loptu, ali je izgubio tri poena u nizu i omogućio Berdychu pobjedu 2-6, 6-3, 7-6(6) nakon dva sata i 26 minuta igre.

Deveti tenisač svijeta je s dva breaka lako pospremio prvi set u džep, ali do kraja meča više nije oduzeo nijedan servis suparniku. Berdych je u drugom setu iskoristio jednu od dvije prilike za obrat i vratio se u meč koji je na kraju odlučen u tie-breaku.

Tipsarević je u njemu poveo sa 6-5, ali nije iskoristio priliku unatoč tome što je imao dva servisa. Najprije je njegov volej završio izvan terena, a nakon toga je napravio i dvostruku servis-pogrešku. Berdych je iskoristio poklon i u sljedećem poenu završio priču.

Došao je do druge pobjede u šestom dvoboju protiv Tipsarevića i ostao u igri za plasman u polufinale. U 3. kolu ga očekuje meč protiv Davida Ferrera koji kasnije večeras igra protiv Novaka Đokovića.

ATP Finals, skupina A, 2. kolo:

Berdych - Tipsarević 2-6, 6-3, 7-6(6)

Đoković - Ferrer (kasnije)

Redoslijed: 1. Ferrer 1-0 (2-0 u setovima, 13-9 u gemovima), 2. Đoković 1-0 (2-1, 16-15), 3. Berdych 1-1 (3-3, 30-31), 4. Tipsarević 0-1 (1-2, 15-15)