Kakva impresivna sezona!

Sjajnom Đokoviću nema kraja: Postao i kralj Montreala!

Srpski tenisač Novak Đoković pobjednik je ATP turnira iz serije Masters 1000 koji se ovog tjedna odigravao u kanadskom Montrealu.

U finalu je Đoković bio bolji od američkog tenisača Mardyja Fisha s 2-1 u setovima.

Đoković je dodatno povećao svoju prednost na vrhu ljestvice najboljih tenisača današnjice osvajanjem novih 1000 bodova, odnosno dodatnih 640 na prošlogodišnjih 360 kada je poražen u polufinalu od Rogera Federera. Američki tenisač Mardy Fish ni u sedmom pokušaju nije uspio riješiti enigmu zvanu Đoković, iako je od posljednjih nekoliko susreta ovog puta bio najbliži pobjedi.

Fish je dobro krenuo u susret čvrsto držeći svoj servis u otvarajuća dva servis gema, dok je Đoković kod rezultat 1-1 u prvome setu morao spašavati dvije, te kod 2-2 čak tri break-lopte na svom početnom udarcu. Nakon što je poveo 3-2 srpski tenisač nije se više osvrtao i odjurio je do osvajanja prvog seta rezultatom 6-2.

U drugome setu gledali smo sličnu priču, ali s drugačijim ishodom. Naime, Đoković je ponovo spašavao nekoliko break-lopti u početnim servis gemovima da bi konačno pokleknuo u petom gemu kada je Fish iskoristio tek devetu priliku za oduzimanje servisa srpskom tenisaču. Do kraja dugog seta američki je tenisač kod rezultata 5-3 još jednom oduzeo početni udarac Srbinu i odveo meč u treći set.

Odlučujući set ponudio je puno bolju igru Đokovića koji nije dozvolio nijednu priliku za break američkom tenisaču dok je od svoje četiri jednu uspio iskoristiti u petom gemu trećeg seta. Đoković je tako stigao do svoje devete titule u 2011. godini i pete na turnirima Masters serije 1000. Srbin je popravio svoj omjer pobjeda i poraza na nevjerojatnih 49-1.

Idućeg tjedna Đoković će nastupati na još jednom turniru iste kategorije koji se igra na američkom betonu u Cincinattiju.

Spomenimo još da je turnir parova osvojio također Srbin Nenad Zimonjić. U paru s Francuzom Michaelom Llodrom slavio je protiv najboljeg para svijeta braće Mikea i Boba Bryana s 2-1 u setovima.