Roddick: Čilić je odigrao majstorski, on je čudo

Amerikanac Andy Roddick nahvalio je našeg igrača nakon poraza…

Roddick se umalo vratio nakon što je stigao Čilićevih 2:0 u setovima, no više nije mogao. U prvom je setu zatražio medicinsku pomoć zbog bolova u ramenu, a to mu je, prema vlastitome priznanju, oduzelo pobjedu.

'Osjetio sam jaku bol u predjelu vrata, a potom i u ramenu. Liječnik mi je kazao da mi je upaljen živac, a bol je bila puno jača negoli tijekom prijašnjeg dvoboja s Fernandom Gonzalezom. Zbog toga sam morao riskirati što mi se isplatilo u trećem i četvrtom setu, ali na moju nesreću ne i u prvom gemu petog seta', rekao je Roddick ipak priznavši pobjedu Hrvatu:

'Mnogo je mladih tenisača koji udaraju žestoko iz svih pozicija. Čilić je jedan od njih, ali opet s druge strane drugačiji od drugih. Mislim, bolji je. Stvarno dobro udara lopticu, dugo, jako i precizno. Ne nudi vam mnogo opcija, drži vas u šaci.'

'Čilić je peti set odigrao majstorski, bio je vrlo pametan i fokusiran na svoje jake udarce. On je čudo jer rijetko kada mladi igrači imaju toliko strpljenja. Držim da će Čilić biti iznimno težak protivnik i Nadalu i Murrayu iako će sigurno biti umoran nakon ovog meča', misli Roddick.