Splićanka bez muke

Petra Martić kroz kvalifikacije izborila glavni turnir u Linzu

Hrvatska tenisačica Petra Martić pobjedom se nad Britankom Naomi Broady kvalificirala za glavni WTA turnir koji se ovoga tjedna igra u austrijskom Linzu

Najbolja hrvatska tenisačica prilično lako je odradila kvalifikacije turnira u Linzu. Nakon Austrijanke Prentner i Čehinje Zahlavove, Splićanka je u dva seta bila bolja i od Britanke Naomi Broady. Martić je slavila sa 6-4 i 6-2, te se kvalificirala za glavni turnir vrijedan 220 tisuća dolara.

U prvom vrlo izjednačenom setu, u kojem su obje tenisačice uhvatile po osam poena protiv servisa, Martić je uspjela stići do jednog, pokazalo se i ključnog, breaka za osvajanje prvog seta.

Nakon toga sve je bilo puno lakše za našu igračicu. Splićanka je u drugom setu prepustila svega četiri poena britanskoj tenisačici, te je uz dva oduzeta servisa zaključila set, a ujedno i meč, rezultatom 6-2. Martić će po završetku kvalifikacija saznati svoju suparnicu u 1. kolu glavnog turnira.